Карибське громадянство зі знижкою у 2020: Сент-Кітс vs Сент-Люсія

Наприкінці весни та початку літа 2020 року багато карибських держав оголосили про знижки на економічне громадянство. Причому найбільш яскравими й цікавими пропозиціями відзначилися дві країни: Сент-Кітс і Невіс та Сент-Люсія. Тож пропонуємо розібратися, який варіант найкращий та найдешевший.

Всесвітня пандемія коронавірусу COVID-19, призвела до закриття кордонів, які змусили людей сидіти по своїх домівках на батьківщині (якщо звичайно їм пощастило) або в чужих країнах, звідки доводилося довго добиратися додому здолавши при цьому немало проблем та стресу. 

Проблема з пересуванням торкнулася й “громадян світу”, тобто людей, у розпорядженні яких є відразу кілька паспортів різних держав, які також змушені були миритися з обмеженнями транскордонних поїздок. Тож, ця ситуація дещо знизила цінність програм економічного громадянства, що дозволяють заможним людям, просто колекціонувати паспорта.

До того ж вимушений локдаун вдарив ще й по багатьох курортних державах, які втратили надходження від туристів. З огляду на всі вищеописані проблеми, карибські країни, що дають громадянство за інвестиції, вирішили компенсувати хоча б часткову втрату прибутку, почавши видавати своє економічне громадянство зі знижкою та представляти свої паспорти як міцну основу для плану «Б». 

Передбачається, що в разі чергового локдауна власники таких документів зможуть приїхати на Кариби як законні громадяни та перечекати нову хвилю COVID-19 на території тропічного раю.

Найцікавіші знижки запропонували дві карибські юрисдикції. Причому в обох випадках мова йде про обмежені за часом акціях. Першою свій хід зробила влада Сент-Люсії, ввівши громадянство за інвестиції в коронабонди з величезною знижкою. А трохи пізніше, Сент-Кітс і Невіс також вирішив не відставати і запропонував, громадянство за дотацію для сім’ї з 4 осіб. Спробуємо розібратися, який варіант з цих двох – краще.

Громадянство Сент-Люсії зі знижкою через коронабонди – чи ризиковий цей варіант?

Для залучення коштів з метою фінансування проєктів з ліквідації наслідків COVID-19 уряд Сент-Люсії випустив 5/6/7-річні державні облігації з нульовим купоном в рамках програми “громадянство через інвестиції”, виступаючи реєстратором й платіжним агентом з цінних паперів.

Всі подібні цінні папери будуть випущені відповідно до ст. 15.25 розділу 3 закону “Про національні ощадні облігації (з поправками)”, а також згідно з постановою парламенту № 110 від 6 липня 2020 року, які дозволили Міністерству фінансів займатися запозиченням коштів для державних потреб шляхом випуску цінних паперів.

Кожна така облігація повинна бути зареєстрована на ім’я учасника програми економічного громадянства з дати її першого випуску. Цей варіант буде доступний ТІЛЬКИ протягом обмеженого часу.

Скористатися акцією можна до 31 грудня 2020 року. Сума інвестицій в покупку цінних паперів буде залежати від того, чи подає інвестор заявку один, з дружиною або з іншими утриманцями. Прейскурант виглядає наступним чином:

Єдиний заявник (5 років з облігацією)$250 000
Заявник подає заяву з 1 утриманцем (6-річна облігація)$250 000
Заявник подає заявку з 4 утриманцями (7-річна облігація)$250 000
Заявник подає заявку з 4 утриманцями (5-річна облігація)$300 000
Кожен додатковий утриманець$15 000

Передбачається адміністративний збір у розмірі $30 000, який сплачується заявником після затвердження його у якості кандидата на економічне громадянство.

Мінімальна сума по акції у 2 рази нижче стандартного порогу входження для осіб, що оформляють громадянство Сент-Люсії за інвестиції в облігації ($500 000) – цей варіант зараз також доступний й буде доступний ще й після завершення акції.

Дата першого випуску коронабондов: 12 травня 2020 року

Дата погашення: 2025 (5-річна облігація), 2026 (6-річна облігація), 2027 (7-річна облігація)

Конкретна дата та рік буде визначатися з урахуванням дати придбання облігацій кожним конкретним інвестором

Викуп коронабондов при настанні терміну їх погашення повинен виконуватися в такий спосіб:

  • погашення облігації може бути здійснено економічним громадянином, уповноваженим агентом або будь-яким іншим представником, обраним громадянином
  • якщо громадянин користується послугами представника, то цей представник повинен мати нотаріально завірене доручення
  • оригінал сертифіката облігацій повинен бути представлений в Управління начальнику фінансової служби Сент-Люсії
  • для зарахування коштів громадянином повинні бути надані повні банківські реквізити

Метою випуску коронабондів, які декларуються емітентом в особі уряду Сент-Люсії, виступає сприяння рефінансування держборгу карибської юрисдикції у 2020-2021 рр. І це питання заслуговує підвищеної уваги.

Станом на березень 2020 року загальний обсяг непогашеної заборгованості центрального уряду цієї держави збільшився менш ніж на 1% у річному обчисленні, склавши $3 190,6 млн (без урахування кредиторської заборгованості). Чинний портфель боргових зобов’язань складається з внутрішніх та зовнішніх запозичень в пропорції 50,8% до 49,2%.

Примітно, що частка державного боргу у ВВП юрисдикції стабільно зростала протягом останнього десятиліття, і нижче це зображено на графіку, складеного на основі даних Світового банку. На фоні дефіциту бюджету, зниження кредитного рейтингу та масштабних запозичень, з якими стикається Сент-Люсія, деякі аналітики рекомендують дуже уважно віднестися до пропозиції країни з видачі громадянства за інвестиції в коронабонди.

Водночас слід враховувати, що прямо зараз на чолі країни стоїть адміністрація з філософією, згідно з якою “уряд – це бізнес”. Радою директорів є Кабінет міністрів, а вищим керівництвом – державні службовці. Отже, такий підхід співвідноситься з концепцією вільного капіталізму, який передбачає активне використання запозичень для розвитку і, як наслідок, оптимізацію кредитного рейтингу.

Кредитний рейтинг – це оцінка здатності організації погашати свої фінансові зобов’язання. Він показує кредитоспроможність позичальника (корпорації або уряду) або емітента. Це відноситься до боргових цінних паперів – облігацій, векселів та інших боргових інструментів.

Також він зображує рейтинг кредитного ризику, заснований на аналітичних моделях, припущеннях й очікуваннях – суб’єктивне судження рейтингового агентства про бізнес та управління емітента. Аналітики підкреслюють, що кредитний рейтинг не повинен використовуватися в якості єдиної основи для прийняття інвестиційних рішень та рекомендацій – його слід використовувати в поєднанні з релевантною статистичною та іншою інформацією.

Водночас слід зазначити, що раніше в цьому році регіональне рейтингове агентство CariCRIS понизило кредитні рейтинги уряду Сент-Люсії на один щабель до CariBBB, давши “стабільний” прогноз. При цьому порівняльний кредитний рейтинг уряду (довгостроковий в іноземній валюті) юрисдикції на платформі Wikirating за даними найбільших рейтингових агентств становить BBB (прогноз “стабільний”).

На засіданні парламенту Сент-Люсії, яке відбулося раніше в цьому місяці, було заявлено про необхідність великих запозичень для фінансування плану економічного відновлення і підвищення стійкості країни в період кризи COVID-19.

Зокрема, тільки для виконання зобов’язань з обслуговування держборгу в Міністерстві фінансів вважають за необхідне запозичити суму в $10 700 000 шляхом ресурсів спеціального фонду Карибського банку розвитку.

Влада також збирається позичити у Міжнародної асоціації розвитку суму в $45 000 000 для інвестиційної підтримки проєкту Карибського регіонального повітряного сполучення і $20 000 000 з метою фінансування Карибського проєкту цифрової трансформації.

Це дуже великі суми для Сент-Люсії, яка розташована в східній частині Карибського моря. Держава має у своєму розпорядженні загальну площу території приблизно 616 км² при загальній чисельності населення в 173 тис. осіб.

Громадянство Сент-Кітс і Невіс зі знижкою – безпечний внесок у майбутнє

Якщо у вас немає бажання оцінювати платоспроможність уряду далекої карибської країни та ризикувати, оформляючи громадянство Сент-Люсії за інвестиції в коронабонди, пропонуємо вам найпростіший варіант.

У липні 2020 року в українців, білорусів та інших громадян СНД з великими сім’ями з’явилася можливість оформити громадянство Сент-Кітс і Невіс (ще одна карибська юрисдикція, що видає паспорти інвесторам) з великою знижкою.

Місцева влада оголосила про зниження розміру безповоротного дотаційного платежу в державний фонд для сімейних заявників відразу на 23% – з US $ 195 тис. до US $ 150 тис. Пропозиція актуальна до 31 грудня 2020 року.

Після настання Нового року ціни знову стануть колишніми. Таким чином, всі українці, які міркували про оформлення економічного громадянства Сент-Кітс і Невіс, але з тих чи інших причин відкладали даний крок, зараз мають реальний шанс оформити другий паспорт з дуже вигідною знижкою.

Так, витрачені гроші не можливо буде повернути. Але ця дотація більш доступна ніж зворотні інвестиції (в ті ж коронабонди, нерухомість або бізнес) і простіша за них, оскільки не потрібно ретельно підбирати інвестиційні активи та виконувати додаткові процедури.

При цьому дотаційні надходження з відповідного державного фонду витрачаються на розвиток країни що приймає. Насправді завдяки програмі “Громадянство через інвестиції” Сент-Кітс і Невіс там активно розвиваються такі напрямки, як спорт, медицина, освіта, зв’язок, транспортна інфраструктура та інші сфери. Держфонд вкладає у перспективні ініціативи як в приватному, так і в державному секторі, створюючи крім іншого й нові вакансії.

Влада Сент-Кітс і Невіс запровадила програму економічного громадянства ще в далекому 1984 році – через рік після здобуття незалежності від Великобританії. Крокуючи до незалежності, Сент-Кітс і Невіс зіткнувся з багатьма проблемами розвитку. Використовуючи власну винахідливість, промисловість й ресурси, чиновники створили унікальну програму для мігрантів-інвесторів, яка згодом стала гідним прикладом для аналогічних схем в інших країнах.

Сьогодні програма економічного громадянства Сент-Кітс і Невіс генерує до 35% державних доходів. Попри те, що особи, які претендують на громадянство за інвестиції, не повинні проживати або відвідувати цю країну, а також знати англійську мову (офіційна мова держави) або місцеву культуру, їм доводиться проходити одну з найжорстокіших перевірок на предмет благонадійності в індустрії.

У разі успіху інвестори можуть внести дотацію в державний фонд або купити нерухомість в Сент-Кітс і Невіс за ціною US $ 200 тис., отримуючи найшвидше друге громадянство у світі (швидкість обробки може досягати 2 місяці).

Бенефіціари отримують довічне право перебувати, працювати у державі, а ще доступ до високоякісної охорони здоров’я та освіти. Вони також можуть подорожувати за 150+ напрямків без візи для в’їзду (або з візою після прибуття / електронна віза), включаючи держави Шенгену і Великобританію.

Громадянство за інвестиції країн Карибського басейну як порятунок від Covid-19 для найзаможніших українців

Незалежно від того, яке економічне громадянство за гроші на Карибах ви оберете, оформляючи там другий паспорт, ви зможете ефективно захистити себе й близьких від однієї з найбільших загроз сучасності. Мова йде про COVID-19.

Прямо зараз імміграційні агенти спостерігають сплеск запитів на карибське економічне громадянство, і знижки – це не єдиний фактор, який стимулює активність потенційних заявників. Пандемія – ось ще одна причина, по якій заможні люди з усього світу хочуть отримати там друге громадянство.

Ці люди розуміють, що карибський паспорт дозволить їм та їхнім близьким врятуватися від вірусів на віддаленому сонячному пляжі, де зараз практично немає туристів. Привабливості цього варіанту додає й той факт, що багато карибських держав практично ліквідували COVID-19.

Звичайно, люди з великими статками готові платити за цей привілей та діяти швидко. В умовах постійної загрози вірусних інфекцій і раптових локдаунів заможні українці розуміють, що потрібно використовувати будь-який шанс, щоб отримати доступ в безпечний притулок або, як мінімум, розробити план дій у разі настання надзвичайних ситуацій за допомогою другого паспорта.

Те, як Карибські країни протистоять пандемії й пов’язаними з нею викликами, вселяє оптимізм. Управління суспільною охороною здоров’я в Карибському басейні продемонструвало істотну силу урядів, які діяли в найкращих інтересах свого населення.

Регіональні інститути функціонували саме так, як і повинні, а відносини між країнами Карибського басейну і Панамериканської організації охорони здоров’я (ПАОЗ) були набагато більш стабільними й продуктивними, ніж не регіональні відносини між країнами Великої сімки і ВООЗ.

Реакція Східного-карибського Центрального банку в тандемі з його членами в контексті введення і продовження мораторіїв на стягнення відсотків за іпотечними та іншими кредитами в Східно-Карибському регіоні було критично важливим втручанням, оскільки криза перетворюється в повномасштабну економічну депресію.

Економічне громадянство як ефективний інструмент для карибських економік, але за “місце під сонцем” потрібно буде боротися

Заможні люди цікавляться не тільки островами Карибського басейну, де вони можуть самоізолюватись на піщаних пляжах. Вони дивляться ще й на Австралію та Нову Зеландію, Грецію та Кіпр – країни, які вразили світову спільноту своєю ефективною боротьбою з COVID-19.

Для країн що приймають – це великі гроші. Наприклад, ви можете придбати право жити, працювати й навчатися в Новій Зеландії, якщо ви внесете 3 млн новозеландських доларів ($2 млн) або 10 млн новозеландських доларів ($6,6 млн), залежно від типу обраної вами візи інвестора-резидента. Витрачаючи приблизно €1,2 млн ($1,4 мільйона доларів), включаючи купівлю нерухомості, можна отримати громадянство Мальти для подружньої пари.

Вочевидь, що карибські держави не збираються втрачати інвесторів і прагнуть зміцнити свої позиції на світовому ринку інвестиційної міграції – в тому числі й через введення обмежених за часом акцій, а також перманентних знижок.

Пандемія спонукала заможних людей вжити заходів щодо мінімізації вірусних ризиків, вибираючи напрямки з відносно низьким числом випадків захворювання на коронавірус. Але люди все ще розглядають переїзд і оформлення другого паспорта, додаткового резидентства – як інструмент управління добробутом, а також як спосіб розширення своїх можливостей з точки зору безвізового в’їзду в треті країни.

І тут Кариби знову ж на висоті, бо пропонують низькі податки й цінні паспорти для мандрівників, що гарантують безвіз в Шенген, Великобританію, Російську Федерацію і навіть Китай.
Якщо ви хочете отримати економічне громадянство країни Карибського басейну, і вам потрібна допомога, радимо якомога швидше звернутися до наших фахівців за консультацією. Свої запити можете направляти на адресу електронної пошти [email protected]

 Як українцю стати громадянином Сент-Люсії?

Громадянство Сент-Люсії надається особам, що народилися в родині громадян цієї держави. Воно також може бути оформлено через натуралізацію: відповідну заяву можна подати після 5 років безперервного проживання на території країни. Людина, яка не є громадянином цієї карибської юрисдикції, але бажає проживати там на законних підставах, має оформити посвідку на проживання. Крім того, можна оформити економічне громадянство Сент-Люсії за інвестиції або дотацію.

 Чи безпечно жити в Сент-Люсії?

 Сент-Люсія відносно благополучна й безпечна юрисдикція. Рівень злочинності там низький. Влада Сент-Люсії працює з індустрією туризму, щоб забезпечити безпечне середовище для відвідувачів. Проте, грабежі та крадіжки з готелів, яхт або орендного житла трапляються та іноді супроводжуються насильством. Крім того, час від часу на острів обрушується потужний ураган.

Я збираюся переїхати жити в Сент-Кітс. Які гроші там використовують?

 Східно-карибський долар (EC $) – це місцева валюта, яка може бути отримана в будь-якому банку шляхом обмінної операції. Крім того, на острові Сент-Кітс використовується й американський долар. У більшості закладів долари США вільно приймаються, проте решту персонал буде видавати вам в місцевій валюті.


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: