Громадянство Чорногорії для українців заради паспорта ЄС

Наразі наявність безвізу в Шенгені не дозволяє потрапити до будь-якої держави Євросоюзу, навіть найзаможнішим українцям по рідному паспорту, а все через пандемію COVID-19. Проте вихід завжди є. Оформивши другий паспорт та громадянство Чорногорії, українці можуть отримати не тільки привілеї для відвідування ЄС, але й здійснити великий крок в бік отримання громадянства Євросоюзу завдяки стрімкому наближенню до євроінтеграції цієї балканської держави.

Тож старий світ знову відкриває кордони, які опинилися закриті через всесвітню пандемію. Нещодавно, Рада Європи на своєму черговому засіданні погодила та опублікувала список з майже півтора десятка країн, що не входять у склад ЄС, громадянам яких з 1 липня буде дозволено перетинати кордони Євросоюзу. Про це повідомляється на офіційному сайті відомства.

Проте України, на жаль, в цьому списку немає, і це пояснюється дуже складною епідеміологічною ситуацією в державі. Однак обмеження на поїздки можуть бути зняті в майбутньому, оскільки відповідний список буде переглядатися Радою Європи кожні два тижні – в залежності від обставин.

Громадянство за інвестиції як перепустка в ЄС для заможних українців

Проте, з огляду на жорсткі вимоги укладачів списку, розраховувати на включення в нього України в найближчому майбутньому не варто. Прямо зараз зняття тимчасових обмежень на несуттєві поїздки в ЄС поширюється на громадян всього 14 держав (за умови підтвердження взаємності), а саме:

 • Австралія
 • Алжир
 • Грузія
 • Канада
 • Китай
 • Марокко
 • Нова Зеландія
 • Руанда
 • Сербія
 • Таїланд
 • Туніс
 • Уругвай
 • Чорногорія
 • Південна Корея
 • Японія

Але самостійним українцям доступна альтернатива. Вони можуть швидко й просто оформити другий паспорт та громадянство Чорногорії за умови придбання нерухомості. Ця пропозиція стає ще більш привабливою на тлі останніх новин про те, що саме ця балканська країна впритул наблизилася до інтеграції в ЄС, знову випередивши в цьому плані Україну.

Громадянство Чорногорії за інвестиції для українців прямо зараз та другий паспорт ЄС після прийдешньої європейської інтеграції

Чорногорська влада офіційно відкрила останню главу щодо переговорів про євроінтеграцію зі своїми колегами з офіційного Брюсселя під час міжурядової конференції ЄС-Чорногорія в столиці Бельгії. Мова йде про главу №8, присвяченій конкуренції.

Учасники переговорів з боку ЄС відзначили, що це досягнення є чітким сигналом прихильності ЄС щодо політики по зміцненню співпраці з Західними Балканами й розширення. Влада балканської країни, також, відзначила, що чорногорцям вдалося домогтися серйозних результатів у співпраці з ЄС. Вони також підкреслили, що зараз важливо показати повну функціональність інститутів балканської юрисдикції та її законодавчої бази.

Щоб виконати вимоги ЄС в області свободи вираження думок, був досягнутий певний прогрес в розслідуванні старих випадків нападів на журналістів і експропріації власності засобів масової інформації в Чорногорії.

Що стосується свободи віросповідання, в документі згадується, що Закон про свободу віросповідання був прийнятий в грудні минулого року для врегулювання статусу релігійних громад, що діють на чорногорській землі.

У травні 2020 року Комітет експертів з оцінки заходів щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму (MONEYVAL) офіційно виключив Чорногорію з процесу моніторингу, вважаючи, що влада даної юрисдикції зробила достатньо кроків для виправлення виявлених у 2015 році недоліків.

Як отримати громадянство Чорногорії українцям?

Програма інвестиційного громадянства Чорногорії активно розвивається – зростає перелік схвалених місцевою владою девелоперських проєктів, через вкладання грошей в які можна отримати другий паспорт балканської країни.

Станом на початок червня 2020 року було розглянуто понад 3 десятки заяв від учасників даної схеми. Наслідувати їхній приклад можна, якщо вкласти від €250 000 в один зі схвалених проєктів зі зведення нерухомості на півночі країни або від €450 000 в проєкт на узбережжі. Також буде потрібно внести безоплатний внесок у розмірі €100 000 до державного фонду.

Заяви на економічне громадянство Чорногорії можна подати віддалено, а здача біометрії й особисте відвідування країни можуть бути перенесені на фінальний етап програми. Важливо пам’ятати, що при її запуску було встановлено ліміт – не більше 2 тис. затверджених індивідуальних чи колективних заявок. Після досягнення цього ліміту програма буде закрита. Отже, потрібно поспішати й використовувати цю унікальну можливість.

Якщо вам потрібна допомога фахівців, щоб оформити другий паспорт і громадянство Чорногорії за інвестиції, радимо звертатися до нашої команди. Ми допомагаємо людям з усього світу кожного дня, забезпечуючи їх на 100% законними та ефективними стратегіями. Свої запити можете направляти на адресу електронної пошти [email protected]

 Як можна отримати подвійне громадянство в Чорногорії?

 Подвійне громадянство в Чорногорії допускається законом. При цьому претендентам на паспорт балканської країни слід враховувати обмеження своєї рідної юрисдикції на «колекціонування паспортів». Громадянство Чорногорії може бути придбано або за походженням, або за допомогою натуралізації, або через брак. З недавнього часу його також можна оформити ще й в обмін на суттєві інвестиції.

Чи може українець придбати нерухомість в Чорногорії?

Немає ніяких юридичних обмежень для іноземців, що купують нерухомість в Чорногорії, але землю іноземні інвестори можуть купувати тільки через юридичну особу. Також радимо скористатися допомогою експерта при пошуку відповідного активу й організації угоди купівлі-продажу. Ця порада особливо актуальна для тих українців, які бажають отримати другий паспорт та економічне громадянство Чорногорії шляхом придбання нерухомості.

Чи можна вважати громадянство Чорногорії перепусткою в податкову гавань?

Чорногорія не є податковою гаванню. Проте, фіскальне навантаження на фізосіб та підприємства в цій країні нижче середньоєвропейського рівня. Якщо вам потрібно громадянство за інвестиції в країні без податків, зверніть увагу на карибські держави такі як Сент-Кітс і Антигуа, а також на південно-тихоокеанську юрисдикцію Вануату. Всі ці країни не стягують податок з доходів фізичних осіб з фіскального резидентства.


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: