Друге громадянство для українців або як не проґавити свій шанс?

Заможним українцям, які розглядають можливість щодо отримання найдоступнішого громадянства за інвестиції на Карибах або другий паспорт та резидентство в іншій частині світу, радимо вже поквапитися.

Річ у тому, що подавши заявку сьогодні, можна уникнути втрату цінного часу в черзі, яка вже формується за інвестиційним громадянством з латиноамериканських мільйонерів та володарів багатомільйонних доларових рахунків з США.

Що може дати другий паспорт українцю? Слід зазначити, що всі вигоди будуть залежати від обраної країни нового громадянства. Наприклад, деякі юрисдикції дозволяють своїм громадянам взагалі не сплачувати податки на доходи. А деякі держави надають аналогічні пільги й власникам посвідок ВНП (ВНЖ) та ПМП (ПМЖ).

Взагалі, паспорт та карту резидента в юрисдикції з низьким податковим навантаженням можна оформити швидко й просто, за умови внесення суттєвих інвестицій в економіку країни, що приймає. Але українцям, що розглядають таку можливість, експерти радять не баритися. І ось чому.

Чому громадянство за інвестиції стає привабливим для заможних латиноамериканців?

Доларові мільйонери, мультимільйонери та мільярдери з усієї Латинської Америки прагнуть покинути свої рідні країни, оскільки їхні уряди вирішили виправляти плачевну ситуацію у сфері державних фінансів, які постраждали від пандемії Covid-19, шляхом справляння вищих податків з заможних громадян.

Також, фахівці у сфері з міжнародного податкового планування відзначають, що до громадян з латиноамериканських країн, які хочуть залишити свою батьківщину, можна приєднати ще й громадян з Аргентини, Мексики, Бразилії та Чилі. При цьому кількість охочих здійснити подібний переїзд з початку року значно зріс.

Тож експерти радять своїм заможним латиноамериканським клієнтам відмовитися від податкового резидентства у своїх рідних державах. Проте якщо цього не зробити, вони автоматично стануть об’єктами більш пильної уваги з боку співробітників податкових органів на батьківщині та будуть змушені платити надвисокі фіскальні збори, включаючи одноразові або постійні податки на багатство.

Коли податки на багатство зростають, а правова визначеність підривається, це змушує заможних людей думати, що їм більше не раді на їх батьківщині. Рішучості їм надають ще й соціальні наслідки спалаху Covid-19, які ще більш посилили величезні відмінності між заможною та бідною частиною населення в більшій частині цього регіону.

Насправді ще до пандемії експерти з Організації Об’єднаних Націй вважали латиноамериканські держави світовими лідерами з точки зору відмінності між заможним та бідним класом населення в матеріальному плані.

За звітом фінансистів з Credit Suisse, в Латинській Америці налічується близько 670 тис. осіб, які володіють статками на суму понад $1 млн, що становить 0,2% від населення регіону. Для порівняння: в Європі на частку доларових мільйонерів та більш забезпечених людей доводиться 2,3% населення, а у Північній Америці – 7,3%.

У той час як уряди з усього світу борються зі зростаючою вартістю усунення наслідків поширення нового коронавірусу, політики з Чилі, Бразилії, Аргентини та Перу обговорюють заходи, спрямовані на введення або підвищення податків на багатство, намагаючись таким чином вирішити декілька питань:

  • поповнити пустий бюджет, та
  • заробити такі цінні голоси електорату з-поміж представників незаможної більшості, демонстративно «караючи» заможних громадян

Доларові мультимільйонери та мільярдери з Чилі після протестів проти нерівності в жовтні минулого року, зневірилися. Бо такі протести призвели до масових соціальних хвилювань. З того часу місцеві міграційні агенти почали фіксувати різке зростання кількості забезпечених клієнтів, що зацікавлені у переїзді у більш сприятливі юрисдикції.

Тепер законодавці з опозиційних партій в Чилі пропонують ввести одноразовий фіскальний збір на активи заможних людей за ставкою 2,5%. Збір повинен стягуватися з фізичних осіб зі статком у розмірі понад $22 млн, включаючи й президента країни та за сумісництвом доларового мільярдера Себастьяна Піньєра.

За розрахунками авторів цього проєкту, такий захід може залучити близько $6,5 млрд, яких вистачить для фінансування базового щомісячного доходу домогосподарства держави у розмірі понад 369 000 CLP ($499) протягом наступних трьох місяців.

Власники бізнесу у Бразилії також спостерігають за серією пропозицій щодо додаткового оподаткування заможних громадян, щоб закрити дефіцит бюджету, викликаний підвищеними витратами у відповідь на пандемію.

За словами місцевих юристів, з найбільшою ймовірністю реалізовано буде, як мінімум, одну пропозицію. Вона стосується введення нового податку на дивіденди, які зараз звільнені від оподаткування. Якщо це станеться, для багатьох заможних бразильців та іноземців, які проживають в Бразилії, наступною зупинкою буде міжнародний аеропорт.

Також, очікується, що аргентинські депутати незабаром представлять увазі місцевого Конгресу законопроєкт, який передбачає одноразове нарахування податку на багатство для осіб, які володіють статками більш ніж $2,9 млн. Тож аргентинський президент Альберто Фернандес вже підтримав відповідний законопроєкт, тому що витрати на охорону здоров’я та неминучий дефолт за зовнішнім боргом постійно зростають.

У Мексиці наразі немає пропозицій щодо підвищення податкового навантаження для заможних людей. Проте більш жорстка позиція податкового органу Servicio de Administración Tributaria проти агресивного фіскального планування турбує деяких заможних мексиканців, що проживають у цій державі експатів. Торік президент Андрес Лопес Обрадор прийняв закон, який кваліфікує ухилення від сплати податків як форму організованої злочинності.

Спостерігаючи за змінами, заможні громадяни мають велике бажання уникнути не тільки народних хвилювань, а й правової невизначеності, що виражається, зокрема, в тому, що влада серйозно змінює податковий кодекс майже кожного року.

Тож деякі з цих людей, бажають переїхати разом зі своїми родинами до Португалії, яка зараз видає європейські «золоті візи» та пропонує пільговий фіскальний режим для нових податкових резидентів.

Інші віддають перевагу країнам, які знаходяться найближче до їх батьківщини, наприклад, Панама або Уругвай, які представляють себе як комфортні місця для заможних експатів. Завбачливі латиноамериканці також поглядають на найдешевше громадянство за гроші країн Карибського басейну, які не стягують ПДФО з фіскальних резидентів.

ВНЖ або громадянство за інвестиції як спосіб розірвати зв’язки з батьківщиною для (латино) американців і не тільки

Щороку влада стає більш майстерною у питаннях щодо відстеження закордонних активів своїх заможних громадян за допомогою реєстрів бенефіціарного володіння й автоматичного обміну податковою інформацією про власників банківських рахунків у рамках Організації економічного співробітництва й розвитку.

Тож наразі відкриття офшорного рахунку трохи вже застаріле рішення і не може розглядатися як ефективний інструмент для планування добробуту, якщо використовувати його у відриві від усього іншого. Пріоритетом для заможних осіб зараз є оптимізація свого податкового резидентства, а все інше випливає саме з цього.

Також, важливо відзначити, що деякі уряди вводять нові податки для заможних громадян, які переїжджають в інші країни, але при цьому зберігають зв’язок зі своїми рідними державами.

Так, у грудні минулого року новий уряд Аргентини змінив законодавство та вирішив, що платники податків, які мають фіскальне резидентство за кордоном, але все ще проживають в даній країні, зобов’язані сплачувати податки на активи по всьому світу саме до аргентинського бюджету.

Місцеві податківці з профільного відомства Administración Federal de Ingresos Públicos попередили, що будуть уважно стежити за тим, як мільйонери, мультимільйонери та мільярдери залишають країну, а також будуть відстежувати куди вони відправляються.

У лютому минулого року в Чилі були прийняті поправки у законодавство, які зобов’язали нерезидентів залишатися серед оподатковуваних прибутковим податком осіб, якщо їх основний центр ділових інтересів продовжує перебувати в цій країні навіть після переїзду таких осіб за кордон. Ті, хто хоче залишити цю юрисдикцію, мають ліквідувати свої основні активи на її території тим чи іншим чином.

На тлі того, що відбувається, багато заможних людей розглядають повний розрив зв’язків з батьківщиною як єдиний спосіб законного зниження податкового тягаря. Люди думають не просто про переїзд відзначений лише на папері, вони хочуть покинути рідну країну та розірвати з нею будь-які зв’язки назавжди.

Це особливо актуально для громадян США, які оподатковуються на підставі свого громадянства, а не фіскального резидентства, що визначається, як правило, тривалістю періоду проживання в тій чи іншій країні.

Чому альтернативне громадянство викликає більшу зацікавленість серед доларових мультимільйонерів і мільярдерів із США?

Тож, незалежно від того, де ви живете на цій планеті, якщо ви американець, всі свої податкові зобов’язання перед скарбницею Штатів вам потрібно буде виконати до 15 липня.

Все тому, що в американському законодавстві прописано принцип визначення податкового резидентства на основі громадянства, а не за центром життєвих інтересів або місця проживання. 

Іншими словами, громадяни США та іноземці-резиденти зобов’язані подавати податкові декларації про свої доходи, майно та подарунки американським податківцям, а також вносити всі свої прибутки, які підлягають сплаті зборів у казну Штатів, незалежно від того, де вони живуть. Тож наразі є тільки дві юрисдикції в усьому світові, які використовують такий принцип – це США та Еритрея.

Крім подачі індивідуальної податкової декларації, американці, які живуть, за кордоном змушені ще й виконувати додаткові вимоги. Припустимо, експат з США отримував відсотки за своїми офшорними банківськими рахунками (насправді досить, принаймні, одного іноземного рахунку), і сукупна вартість фінансових активів на його закордонних рахунках в будь-який час року перевищувала $10 000.

Тож в цьому випадку необхідно буде надати звіт по рахунках в іноземних банках та фінансових рахунках в Мережі з боротьби із фінансовими злочинами Податкового управління США (Internal Revenue Service; IRS). Цей документ, відомий як FBAR, зазвичай повинен бути поданий 15 квітня. Але платник податків отримає автоматичне продовження до 15 жовтня, якщо з якоїсь причини пропустив певний строк.

Якщо американець подає FBAR, йому також може знадобитися ще й додатково надати форму 8938 до IRS. Цей документ відомий як звіт про декларовані іноземні активи. Необхідність заповнення цієї форми, буде залежати від того, де саме проживає експат, а також від того, якими іноземними активами він володіє.

Окремі платники податків, які проживають за кордоном, повинні подавати форму 8938, якщо загальна вартість їх іноземних фінансових активів перевищує $200 000 в останній день податкового року ($400 000 для подружжя, які подають спільну декларацію), або якщо вона перевищує $300 000 у будь-який час протягом року ($600 000 для подружжя, при подачі декларації спільно).

Можливо, ніхто не відчуває цю проблему так само гостро, як американські громадяни-платники податків, які проживають за кордоном протягом багатьох років і практично не бувають в Штатах.

Згідно з опитуванням Greenback Expat Tax Services, 7 з 10 громадян США, які живуть за кордоном більшу частину року, не вважають, що вони повинні бути зобов’язані подавати декларації та сплачувати податки до США. Ця консалтингова компанія опитала понад 4 тис. американських експатів. Опитування проводилося з березня по червень 2020 року.

За словами експертів, для таких людей подача декларацій до Податкового управління США та сплата фіскальних зборів – досить важке завдання, враховуючи підвищені вимоги до звітності та форм, які вони повинні заповнити.

Цікаво, що приблизно кожен п’ятий учасник опитування заявив про те, що він або вона серйозно розглядають можливість щодо відмови від свого громадянства США в найближчому майбутньому, щоб розірвати зв’язки з батьківщиною та не платити податки в її скарбницю, у момент постійного проживання в іншому місці. І майже 4 з 10 серед цих людей сказали, що подібне рішення було обумовлено тягарем подачі податкових декларацій, з яким вони змушені миритися щороку.

Насправді, більш ніж 2.9 тис. американців вже зробили крок до відмови від свого громадянства США тільки в період з 1 січня по 31 березня цього року, згідно з даними IRS і американського Міністерства фінансів. Цікаво, адже саме оподаткування і сприятиме відтоку заможних експатів з пулу американських платників податків.

Крім податкових складнощів, американці за кордоном також висловили невдоволення урядом США в цілому. З тих, хто брав участь в опитуванні Greenback Expat Tax Services та висловив бажання відмовитися від свого громадянства, підтвердив те, що таке рішення було викликано «розчаруванням у діях американського уряду». А ще 8 з 10 респондентів заявили, що вони не схвалюють реакцію уряду США на пандемію коронавірусу.

Інвестиційне громадянство або резидентство для українця – треба поспішати! 

Тож, інтерес щодо альтернативного громадянства й резидентства з боку заможних осіб, які прагнуть скоротити фіскальне навантаження, збільшився. Однак, зараз таким людям досить складно просто взяти та поїхати з рідних держав, щоб змінити своє податкове резидентство.

Все тому, що уряди обмежують міжнародні поїздки, щоб стримати поширення Covid-19. Це ствердження справедливе і для латиноамериканців, і для громадян США, а також і для українців. Імміграційні агенти спостерігають безліч запитів та рішучі дії щодо переїзду своїх клієнтів, проте ніяких реальних кроків не відбувається, тому що кордони все ще закриті.

Саме тому прямо зараз на перший план виходять країни, які надають громадянство за інвестиції віддалено, яке дозволяє кожному українцеві подати заявку на отримання другого паспорту без відвідування потенційної нової батьківщини, а також отримати такий документ, навіть не виходячи з дому. Мова йде за наступні держави:

  • Антигуа
  • Гренада
  • Сент-Люсія
  • Вануату
  • Домініка
  • Сент-Кітс і Невіс

А ще радимо звернути увагу на те, що більшість фахівців, що працюють у сфері інвестиційного громадянства, «продають» паспорти, як ніби це гамбургери із McDonald’s. У більшості випадків їх клієнти навіть не розуміють, чому їм порадили один паспорт, а не інший.

На жаль, занадто багато з наших клієнтів звернулися за допомогою до команди International Wealth тільки після роботи з іншою компанією або агентом, який порадив їм певний паспорт не через їх індивідуальну потребу, а тому, що такий агент отримав привабливу комісію за просування програми відповідної країни.

Наші партнери застосовують комплексний підхід, який враховує всі ваші потреби, ресурси й цілі, тож перш ніж визначити, яке громадянство за інвестиції буде кращим саме для вас, виконується ретельний аналіз. Інші компанії, які тільки «продають» паспорта конкретних країн, не бачать загальну картину, забуваючи про податкові та інші аспекти.

Фахівці з команди International Wealth та наші партнери постійно аналізують ринок і знаходять найцікавіші додатки, скористатися якими пропонується й нашим клієнтам. Ці пропозиції працюють в реальному світі, а не в теорії.
Тож якщо ви поглядаєте у бік іншої держави, дізнайтеся, як ми можемо допомогти вам отримати другий паспорт та громадянство за інвестиції. Скористайтеся нашою безкоштовною консультацією: [email protected].

Яке ВНЖ, громадянство за інвестиції для українця буде найкращим?

 Слід розуміти – універсального рішення немає. Потрібно враховувати, що в кожного ситуація своя. Ось чому справжні експерти у сфері інвестиційної міграції створюють індивідуальні стратегії та персоналізовані плани, розроблені спеціально для кожного конкретного клієнта, враховуючи саме його потреби та можливості.

Як українцю уникнути шахраїв, оформляючи ВНЖ або громадянство за гроші?

 Якщо вам потрібно швидко, легко й безпечно оформити резидентство або громадянство за інвестиції, переконайтеся, що ви готуєтеся вкласти гроші в країну, де дійсно працює відповідна програма та є всі необхідні законодавчі акти щодо такої програми. Якщо вас щось бентежить, не ризикуйте, бо втратите час та гроші.

Хто може допомогти оформити ВНЖ, другий паспорт та громадянство за інвестиції українцеві?

Якщо ви є підприємцем або інвестором, зацікавленим в отриманні інвестиційного громадянства або резидентства, вам буде потрібна допомога ліцензованого імміграційного агента. Такий фахівець допоможе оформити заявку та зібрати супровідні документи, а також виконати фінансові зобов’язання перед країною, що приймає для подальшої обробки заяви на ВНЖ за інвестиції або економічне громадянство її владі від імені кандидата.


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: