Як українцю відкрити рахунок в іноземному банку?

У 2019 році відбулися зміни у валютно-правових відносинах, які надали зелене світло приватним та юридичним особам для здійснення міжнародних транзакцій. Так згідно з чинними змінами до ЗУ “Про валюту та валютні операції” українцям був наданий дозвіл щодо виконання валютних транзакцій без будь-яких додаткових документів. Проте, як і де українцю відкрити рахунок в іноземному банку онлайн ви дізнаєтеся з цієї статті.

Які потрібні документи для відкриття рахунку в іноземному банку?

Перш ніж розпочати відкриття рахунку в іноземному банку, слід дізнатися всі вимоги, які висуває банк до клієнта, особливо ті, що стосуються пакету документів. Слід розуміти, що пакет документів відрізняється не тільки від того, хто планує відкрити рахунок – приватна особа або компанія, але ще й від установи та юрисдикції. Нижче ми розглянемо перелік документів стандартного пакета. 

Тож для того, щоб відкрити рахунок за кордоном фізичній особі, необхідно буде надати:

  • копію паспорта громадянина України
  • копію закордонного паспорта
  • копію номера облікової картки платника податків (ІПН)

Хочемо звернути увагу на те, що, якщо у вас є штамп із номером ІПН в українському паспорті, цього буде недостатньо для комплаєнс-відділу іноземного банку.

На час перевірки на благонадійність комплаєнс офіцер буде ретельно вивчати ваші документи, включаючи й орган, що видав ІПН, дату його видачі та звичайно ж, штамп такого податкового органу.

Згідно з 492 інструкцією НБУ такий штамп у паспорті, дозволяє українцеві проводити фінансові операції виключно на території своєї рідної країни.

Для відкриття рахунку за кордоном юридичній особі, потрібно буде надати:

  • копії паспортів бенефіціарів та директора компанії
  • розгорнуте резюме на директора та бенефіціарів із детальним описом інформації щодо походження джерела коштів, їх освіти, діяльності компанії та займаних посад
  • установчі документи на компанію
  • свідоцтво про реєстрацію та статут компанії
  • квитанції про сплату комунальних платежів для встановлення резидентного статусу
  • рекомендаційний лист від банку

Зверніть увагу на те, що на момент подачі пакету документів на приватну особу або на компанію, його потрібно буде перекласти на англійську мову, нотаріально завірити та апостилювати.

Відкриття рахунку в іноземному банку та визначення правильної мети

Процес відкриття рахунку за кордоном передбачає не тільки збір та підготовку необхідного пакету документів, але й визначення його мети використання. Тому в процесі співбесіди менеджери банку можуть поставити вам кілька питань щодо уточнення цієї інформації, а саме:

  • яка мета створення вашого профілю
  • ким та з якої юрисдикції плануються поповнення
  • чи є контакти з юрисдикцією, де планується встановлення ділових відносин
  • який обсяг операцій планується виконувати по рахунку
  • яка буде мета використання коштів з закордонного аккаунта
  • які особи будуть ще пов’язані з фінансовим інструментом

Якщо українець працює на території юрисдикції, де і планує відкрити рахунок та отримує там законний дохід, фінансова установа не вимагатиме додаткових документів.

Однак, в інших випадках документ, що підтверджує джерела легального походження коштів слід буде надати до закордонного банку.

Зараз процес співпраці з фінансовими організаціями перестав мати формальний характер. А якщо дивитися на реалії практики, то можна сказати, що він взагалі дуже ускладнився. Минув той час, коли клієнти приходили до банку за 20 хвилин відкривали рахунок та розміщували свої кошти на ньому. Зараз все навпаки.

Сьогодні кожна фінансова установа бажає розуміти мету клієнта, його бізнес, майбутні обороти та характер майбутніх транзакцій, а також бачити, що кошти клієнта чисті та здобуті чесним шляхом.

Тож такі нюанси й допомагають банку визначити серйозність клієнта, а саме, чи налаштований він на тривалі й довірчі відносини, а також допомагають виключати співпрацю з сумнівними компаніями.

Де краще всього відкрити рахунок у закордонному банку?

На це питання неможливо відразу відповісти. Воно вимагає детального вивчення профілю клієнта та основну мету використання такого фінансового інструменту. Тож ми завжди акцентуємо увагу наших клієнтів на те, що вибір закордонного банку, фінансового інструменту та тарифного плану найкраще здійснювати разом із професіоналом.

Наприклад, при відкритті рахунку у швейцарському банку через інтернет, ви отримуєте мультивалютний рахунок одразу в трьох валютах USD / EUR / CHF.

А ось у Португалії вам запропонують моновалютний рахунок із двома валютами. А якщо ваша мета – отримання ВНЖ Португалії, цей фінансовий інструмент стане ідеальним початком для вашого нового майбутнього.

Якщо ж вам терміново потрібно налагодити фінансові транзакції, радимо відкрити мультивалютний рахунок в Грузії. Політика установи дружньо налаштована до громадян України, і надає право виконувати всі процеси за дорученням. Докладніше щодо можливостей відкриття рахунку в іноземному банку можна дізнатися написав нам листа за адресою: [email protected]

Як відкрити рахунок у закордонному банку громадянину України онлайн?

Відкрити рахунок в іноземному банку без особистого візиту або онлайн – новий тренд обслуговування у 2020 році. І зараз такий сервіс не тільки економить ваш час, але ще й зберігає ваше здоров’я.

Процес відкриття включає проходження співбесіди зі співробітником банку за допомогою Skype або іншого зручного для вас месенджера. А в деяких випадках, для встановлення ділових відносин буде достатньо навіть підготовленого пакета документів.

Якщо ви бажаєте здійснити підбір фінансового інструменту з урахуванням особистих або бізнес потреб, запишіться до нас на безкоштовну консультацію, попередньо заповнивши невелику анкету.

Що робити якщо банк відмовив?

Останнім часом до нас звертаються власники бізнесу та приватні особи, які вже встигли отримати відмову від багатьох іноземних банків. Що слід робити, якщо ви отримали відмову у відкритті іноземного рахунку? Мабуть, найголовніше – зберігати спокій та не зводити все до тієї думки що з вами щось не так.

Відмовою у встановленні ділових відносин може виступати банально не той колір кулькової ручки, яку ви використовували для заповнення анкети опитувальника або заяви.

Співпраця з нами, надасть вам змогу з’ясувати причину вашої відмови, і якщо проблемою виявиться ваша кулькова ручка, ми разом заповнимо всі необхідні документи тим кольором, який буде вимагати конкретний іноземний банк.

Якщо ж проблема буде стосуватися чогось іншого, ми знайдемо інші установи, які нададуть вам потрібний фінансовий інструмент. Не буває питань, яких не можна розв’язати.

А для того, щоб виключити відмови іноземних банків, радимо клієнтам використовувати попереднє рішення за допомогою нашої спеціальної послуги PRE-APPROVAL.

Не знаєте, з чого розпочати? Почніть з безкоштовної консультації, де ми знайдемо найкраще рішення та допоможемо відкрити рахунок у закордонному банку онлайн.

Відправте нам короткий запит за адресою: [email protected]  прямо зараз.


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: