Відкриття рахунку в іноземному банку як шанс порятунку для українців

Поки тисячі ФОПів відстоюють свої права на ведення бізнесу, депутати вже встигли прийняти бюджет на 2021 рік, а НБУ підрахував проміжний прибуток українських банків. Прогнози невтішні, адже банки недоотримали 22% прибутку або 10,5 млрд грн (розрахунок прибутку було взято за дев’ять місяців поточного року). 

Вже зрозуміло, що банківська система не в змозі буде забезпечити 100% гарантію щодо збереження клієнтських коштів у разі настання раптового колапсу. Тому радимо вже зараз потурбуватися про захист особистих і корпоративних активів. Українці навчені подіями 2014-2015 років, коли великі гравці банківської системи блокували особисті рахунки мешканцям Криму. 

Іноземний банківський рахунок для громадян України

Тож у зв’язку з тим, що зберігати свої гроші на території політично нестабільної юрисдикції, небезпечно, громадяни України все більше віддають перевагу зберіганню грошей за кордоном. 

Нові правила валютного контролю в Україні

Після прийняття нового закону про валютне регулювання у 2019 році, процедура відкриття рахунку в іноземному банку для громадян України значно спростилася. Це нововведення скасувало використання такого документа, як – індивідуальна валютна ліцензія.

До вступу законодавчих змін, відкрити рахунок в європейському банку можна було тільки за наявності індивідуальної валютної ліцензії, яку можна було отримати в НБУ, попередньо подавши цілу купу документів. Всі операції, які проводилися без ліцензії автоматично відносили до незаконних. Так на зміну індивідуальних ліцензій прийшли е-ліміти, які дозволили законно відкривати та переказувати гроші за кордон. 

Чому українці обирають європейські банки?

На це питання, неможливо однозначно відповісти, адже кожен для себе ставить індивідуальну мету щодо відкриття та використання іноземного банківського рахунку. Наприклад, у 2020 році, багато українців інвестували левову частку своїх активів у нерухомість Польщі.

Інші вважали за краще відкрити мультивалютні рахунки у швейцарському банку та переводили гроші відразу в три різні валюти – USD / EUR / CHF. До речі, переказ гривні в іноземну валюту є найбільш популярним методом серед українців для грамотної диверсифікації та захисту активів від інфляції.

Ну а частина далекоглядних українських бізнесменів перенесли свій бізнес за кордон та оформили громадянство за інвестиції. Якщо ви також перебуваєте у пошуку іноземного банку, радимо скористатися безкоштовною професійною консультацією та підбором іноземного, офшорного, європейського рахунку. 

Етапи відкриття рахунку в іноземному банку

  1. Безкоштовна консультація та постановка цілей
  2. Вибір юрисдикції та іноземного банку
  3. Підготовка пакету документів, згідно з переліком банку
  4. Підготовка до проходження співбесіди
  5. Супровід процесу відкриття рахунку в іноземному банку

Документи для відкриття рахунку за кордоном фізичною особою

Під час відкриття європейського рахунку фізичній особі необхідно буде подати стандартний пакет документів:

  • копію українського паспорта
  • копію закордонного паспорта
  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків
  • документ про реєстрацію (тимчасового або постійного) місця проживання
  • документ, що підтверджує легальність доходу

Документи для відкриття корпоративного рахунку в іноземному банку

Щоб відкрити корпоративний банківський рахунок за кордоном, власнику компанії потрібно буде надати:

  • копії паспорта бенефіціарів, директора, уповноважених осіб компанії
  • розгорнуте резюме на директора, бенефіціарів, із зазначенням інформації щодо джерела походження коштів, освіти, діяльності компанії, займані посади
  • установчі документи
  • свідоцтво про державну реєстрацію
  • статут, меморандум
  • квитанції про сплату комунальних платежів (допомагає встановити резидентний статус, платоспроможність)
  • рекомендаційний лист від банку (на вимогу)

Всі документи, на момент подачі мають бути перекладені на англійську мову, нотаріально завірені та апостильовані.

Список країн, де українці найчастіше відкривають банківські рахунки

Особливою популярністю серед громадян України користуються європейські банки. Серед юрисдикцій, яким українці найчастіше довіряють свої гроші відзначимо:

  • Швейцарію
  • Ліхтенштейн
  • Люксембург
  • Польщу
  • Португалію
  • Македонію
  • Австрію

Вибір європейських банків не випадковий, тому що в Європі на законодавчому рівні затверджено суму страхування депозитних вкладів на випадок раптового банкрутства банку більше, ніж в Україні. Сума покриття становить € 100 000.

Щоб збільшити шанси щодо розгляду заявки на відкриття банківського рахунку в іноземному банку, радимо скористатися послугою банківський Pre approval. За її допомогою експерти порталу Internationalwealth.info зможуть подати заявку від вашого імені в заздалегідь відібрані іноземні банківські установи та отримати попереднє схвалення на відкриття рахунку.

Громадянство ЄС і золоті візи – вибір далекоглядних українців

Для власників бізнесу, бажаючих захистити не тільки свою компанію, а ще й родину, експерти Offshore Pro Group пропонують оформити економічне громадянство шляхом інвестування в економіку країни, що приймає. Програми громадянство за інвестиції абсолютно законні та мають ряд переваг:

  • безперешкодне відкриття банківського рахунку за кордоном
  • вільну реєстрацію власного бізнесу
  • свободу пересування, адже другий паспорт відкриває безвізовий в’їзд в більш ніж 150 країн світу, в залежності від країни, що видала такий паспорт
  • захист активів та бізнесу

Відкриття рахунку в іноземному банку для громадянина України – це квиток в стабільне та безпечне майбутнє. Щоб отримати більше інформації щодо можливостей, зв’яжіться з нами прямо зараз: [email protected]


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: