Чи може громадянин України відкрити рахунок у закордонному банку?

Все більше громадян України бажають відкрити рахунок у закордонному банку. Це обумовлено не тільки прагненням грамотно диверсифікувати ризики, але й отриманням привабливих умов зі зберігання активів за кордоном.

Річ у тому, що ситуація в Україні змусила багатьох підприємців та приватних осіб замислитися щодо збереження особистих / корпоративних активів. А дехто навіть задумався й про перевід операційної діяльності компаній в іншу іноземну юрисдикцію.

Відкриття рахунку для українця

Тож, якщо ви зараз перебуваєте у пошуку іноземного банку з метою відкриття рахунку у ньому, не зайвим буде дізнатися про тонкощі та нюанси даного процесу, а також, за потребою, скористатися послугою з підбору іноземного рахунку від експертів компанії Offshore Pro Group.

Переваги відкриття іноземних банківських рахунків

Рахунок за кордоном є чудовою нагодою для оптимізації бізнесу. Що стосується приватних осіб, вигода від його використання полягає у можливості:

 • захисту активів від девальвації місцевої валюти
 • управління особистими коштами у режимі 24/7
 • використання різних іноземних валют, у тому числі й екзотичних валют
 • використання міжнародних інвестиційних послуг
 • збільшення суми страхування депозитних вкладів на випадок банкрутства банківської установи
 • збільшення рівня конфіденційності
 • отримання громадянства за інвестиції, ПМП
 • отримання кредиту або кредитної картки на більш привабливих умовах ніж в Україні

Перелік країн, де українцям дозволено відкривати іноземні рахунки

Теоретично, українцям дозволено відкривати закордонні банківські рахунки в будь-якій країні світу. Для того, щоб стати клієнтом іноземного банку, громадянину України, потрібно виконати ряд вимог та надати затверджений іноземним банком перелік документів.

Найчастіше українці вважають за краще відкривати рахунки у Польщі, Швейцарії, Німеччини, Македонії, Литві, Великобританії, Люксембурзі та Португалії. Кінцевий вибір юрисдикції залежить від доцільності використання банківського рахунку.

Чи є складнощі при відкритті рахунку за кордоном?

Процес відкриття іноземного рахунку передбачає створення додаткового сховища для примноження та зберігання особистих або корпоративних активів. Якщо іноземний рахунок відкривається з метою розміщення вкладу або для здійснення певних транзакцій, чи використання банківських карт, складнощів з української стороні, не виникне.

Набагато більше часу, займають процеси, пов’язані з відкриттям рахунку, з боку закордонного банку. Річ у тому, що багато банків посилили вимоги щодо іноземних вкладників. Це стосується й українців. Є ряд банків, які можуть відразу відмовити співпрацювати з громадянами нашої країни.

Чи потрібна ліцензія від НБУ для відкриття рахунку в іноземному банку?

Раніше, для відкриття банківського рахунку за кордоном, необхідно було пройти бюрократичні процедури та отримати спеціальні дозволи, а саме, – ліцензію від Національного Банку України (НБУ). Але з 2019 року, процедура з відкриття іноземних банківських рахунків для українців, значно спростилися.

Сьогодні, щоб стати клієнтом європейського або офшорного банку, досить просто подати заявку до відповідного банку, надати всі необхідні документи, включаючи, документи, що підтверджують легальність походження коштів та сплатити затверджені банком комісійні винагороди.

Як поповнити рахунок в іноземному банку?

Щоб поповнити рахунок в іноземному банку з території України знадобиться:

 • додатково відкрити валютний рахунок в українському банку та поповнити його на потрібну для переказу суму
 • подати документи до територіального представництва НБУ для отримання е-ліцензії

Комплект необхідних документів, містить довідку про отримання доходів та квитанцію про сплату податку з нього. Будьте уважні, оскільки е-ліцензія діє лише один день.

Зверніть увагу, що банк, який обслуговує, може встановити певні ліміти на валютні перекази. У такому випадку, щоб поповнити рахунок за кордоном, потрібно буде направити відповідний запит до банку з метою збільшення лімітів. Заявки щодо зміни лімітів, розглядаються протягом декількох днів.

Переказ грошей з українського рахунку на рахунок в іноземному банку, не відрізняється від звичайного переказу коштів з одного рахунку на інший та може бути виконаний в режимі онлайн.

Готівкове поповнення рахунку за кордоном можливо тільки при особистому відвідуванні відділення іноземного банку.

Як влаштована процедура відкриття рахунку в іноземному банку для громадян України?

Перелік документів залежить від того, який банківський рахунок ви плануєте відкривати – особистий або корпоративний.

Для відкриття особистого рахунку за кордоном як мінімум знадобиться: 

 • завірити копію паспорту та перекласти його на потрібну мову (найчастіше англійську)
 • надати підтвердження адреси проживання (рахунок за комунальні послуги не більше ніж за 3 місяці)
 • надати документ, що підтверджує походження коштів
 • резюме
 • рекомендаційний лист від професіонала

Для відкриття корпоративного рахунку знадобляться ті ж самі документи для ідентифікації кінцевих бенефіціарів компанії та директорів, а також комплект корпоративних документів, опис бізнесу, його корпоративна структура.
Якщо ви бажаєте дізнатися більше інформації щодо доступних варіантів відкриття рахунку в іноземному банку для громадянина України, скористайтеся безкоштовною консультацією або зв’яжіться за адресою: [email protected].


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: