Як відкрити рахунок за кордоном громадянину України онлайн?

Поки йшла підготовка до виборчого процесу, українці шукали варіанти для відкриття рахунку за кордоном. Прогнози щодо економічної ситуації в державі погіршуються. Зараз багато аналітиків покладають особливі надії на допомогу від МВФ.

І поки всі питання про порятунок країни вирішуються в високих колах, власники бізнесу та приватні особи вже шукають іноземні банки. Захист своїх активів та бажання конвертувати гривню в більш стабільну валюту – зараз головна стратегія для багатьох. Чи можливе відкриття рахунку за кордоном фізичною особою 2020, ми розкажемо нижче.

Рахунок за кордоном

Чому варто українцю відкрити рахунок за кордоном через інтернет?

Після того, як уряд України затвердив законодавчі акти щодо регулювання валютних відносин у 2019 році, виконання валютних операцій стало легшим. Особливо цим змінам зрадів бізнес, який пов’язаний з постійними валютними операціями. Адже ці зміни надали можливість переказувати гроші за кордон, сплачувати валютні рахунки, обмінювати валюту в той момент, коли це необхідно бізнесу. Саме валютна свобода дає необмежені інвестиційні можливості, включаючи й можливість відкрити рахунок за кордоном онлайн.

І попри те, що іноземні банки досі трохи з опаскою ставляться до громадян пострадянських країн, багатьом українцям це не заважає співпрацювати з іноземними установами та розширювати свою партнерську мережу.

Тож якщо відповідати на питання навіщо відкривати рахунок за кордоном громадянину України, можна відзначити кілька ключових критеріїв:

 • Інвестування у цінні папери – ми часто пишемо про те, що за кордоном набагато більше можливостей щодо отримання прибутку. Наприклад, рахунок за кордоном дозволяє розпочати співпрацювати з брокером та за його допомогою придбати акції будь-якої іноземної компанії
 • Диверсифікувати активи – з огляду на ситуацію, що склалася всередині країни, багато власників бізнесу бажають відкрити рахунок у швейцарському банку онлайн, і ми впевнені, валюта Швейцарії вистоїть під час кризи
 • Придбання нерухомості за кордоном – дехто звик в кризу вкладати у нерухомість за кордоном, яку надалі можна здавати в оренду або перепродати за більш привабливою ціною
 • Розширення бізнесу – нещодавно до нас звернувся власник компанії з виробництва серветок, з метою організувати перенесення свого виробничого бізнесу за кордон. Приміщення для виробництва у компанії вже було, тож наша задача складалася з реєстрації компанії та відкритті рахунків за кордоном. Проаналізувавши стратегію бізнесу клієнта ми запропонували йому відкрити компанію в Сербії з банківським рахунком для роботи з країнами СНД та ЄС.

До речі, всі ці критерії спрямовані на захист активів та бізнесу, а також виключення валютних ризиків.

Відкриття рахунку за кордоном через інтернет: як виключити проблеми?

Процес відкриття рахунку за кордоном відрізняється від такого ж процесу в українських банках. А після впровадження більш суворих правил у сфері боротьби з відмиванням грошей та тотальної деофшоризації, велика частина закордонних банків посилила внутрішню політику та процедури комплаєнс.

Така суворість та скрупульозність викликана ще й відносно недавніми скандалами з латвійським банком ABLV Bank та філією в Естонії данського Danske Bank, які нібито займалися відмиванням незаконно отриманих грошей в особливо великих розмірах. Але найголовніше в цій ситуації виявилося те, що бенефіціарами різних схем були й резиденти з країн СНД.

І це одна з причин особливого ставлення та підвищеної уваги стосовно громадян пострадянського простору, включаючи й українців.

Однозначно фінансова установа хоче зрозуміти справжню мету відкриття рахунку, його подальше використання, хто й звідки буде його поповнювати. І крім відповідей на ці питання, вам знадобиться ще пройти перевірку KYC (знай свого клієнта), а також додатково надати до банку:

 • копію українського та закордонного паспорта
 • квитанцію про сплату комунальних платежів для встановлення резидентності
 • довідку про отримані доходи
 • податкові декларації
 • рекомендацію з банку (на вимогу)

За необхідністю проведення ідентифікації іноземної компанії, бенефіціаром якої є громадянин України, компанії знадобиться надати:

 • статут та виписку з державного реєстру юридичних осіб
 • свідоцтво про реєстрацію юридичної особи
 • сертифікат гарного стану компанії
Відкриття рахунку в іноземному банку

Як українцю відкрити рахунок за кордоном та підтвердити свої доходи?

Питання грошей завжди вводить нас в довгі міркування. На жаль, велика частина працює в “чорну” і це беззаперечний факт. Тож коли справа доходить до питання підтвердження джерела походження коштів та його законності, виникає багато нюансів і непорозумінь.

Відразу хочемо сказати, іноземні банки звертають особливу увагу на документ про доходи й на своєчасну сплату податків з його отримання. Тому, з метою контролю, закордонні банки запитують у фізичних та юридичних осіб довідки про доходи, декларації про сплату податкових внесків.

Що це означає? Якщо ви бажаєте відкрити рахунок за кордоном онлайн готуйтеся до надання всіх необхідних документів, включаючи й підтвердження легальності походження власних заощаджень, які надалі будуть розміщені на закордонному рахунку.

Але враховуйте те, що збір документів щодо легальності походження коштів питання не одного дня. У деяких випадках комплаєнс банку може запросити надати документ за тривалий проміжок часу, тут, звичайно, залежить від суми, яку ви бажаєте розмістити.

Ще можуть запросити документи з початку трудової діяльності фізичної особи, а ми пам’ятаємо лихі 90-ті, коли зарплата була видана в еквіваленті овочів, а податки з наших доходів роками не сплачувалися, а пізніше взагалі були списані із банкрутствами роботодавця.

Тому, більшість закордонних банків вважають за краще співпрацювати з консалтинговими компаніями та отримувати подібний документ з рук фахівців. Чому саме так? Річ у тому, що фахівець, який займається збором та оформленням необхідного пакету документів для відкриття рахунку за кордоном без присутності клієнта має кваліфікацію, знання та досвід.

Зазвичай, такі фахівці – висококваліфіковані аудитори або юристи, які покладаючись на власний досвід та знання аналізують отримані документи від клієнта, а також перевіряють їх справжність. Та вже на підставі отриманої інформації складають звіт з докладним описом джерел походження коштів, їх законності та своєчасності сплати податків з них.

Як українцю відкрити рахунок за кордоном із легкістю?

На щастя, для багатьох громадян України відсутні обмеження або заборони на здійснення валютних операцій. Якщо докласти трохи зусиль та розпочати співпрацю з експертом, можна швидко відкрити рахунок за кордоном не виїжджаючи з України.

Реальність сучасного міжнародного банківського сектора, полягає у повній відкритості та прозорості дій. Експерти Offshore Pro Group пропонують вам почати грати за новими та чесними правилами. Якщо ви бажаєте відкрити рахунок за кордоном онлайн скористайтеся нашою безкоштовною консультацією: [email protected]


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: