Банки яких країн не блокують перекази з України?

Нещодавно читачі порталу Internationalwealth.info поставили запитання експертам – Чому закордонні банки блокують перекази (транзакції) з України? Чому це взагалі відбувається, які країни це роблять та як уникнути проблем з такими операціями? Якщо стисло відповідати, практично всі країни можуть заблокувати операції з України. Проте, при правильній організації документообігу та знанням специфіки зарубіжного банкінгу, немає таких країн, де неможливо було б працювати з платежами з країн колишнього СНД. Про те як уникнути блокування переказів з України, ви дізнаєтеся з цієї статті.

перекази з України

Європейський банківський контроль за переказами з України

Майже всі банківські рахунки поділяються на особисті та корпоративні. У цих типів рахунків різне призначення та частота проведення операцій.

Якщо ми говоримо про особистий іноземний банківський рахунок, відкритий українцем, наприклад в банках Швейцарії, Ліхтенштейні, Люксембурзі, Польщі, тощо, то комплаєнс-відділ будь-якого банку цих країн, перш за все прагне того, щоб клієнт використовував рахунок за призначенням, тобто для обслуговування особистих фінансових потреб.

Тож кожна транзакція буде перевірятися на відповідність походження джерела коштів та призначення платежу. Це може бути:

  • заробітна плата
  • комісійні
  • бонуси
  • дивіденди
  • відсотки по депозитних вкладах в інших банках
  • гонорар
  • отримання спадщини
  • подарунок
  • особистий переказ

Будь-який іноземний банк дивиться на країни й переважна більшість з них добре обслуговують перекази з України. Тож, використання особистого іноземного рахунку не має викликати проблем.

Головне, щоб відправник вашого платежу чітко вказав призначення, яке б входило до переліку можливих операцій з фізичною особою. Проте є деякі фактори, які викликають проблеми щодо обслуговування в закордонному банку.

Переказ коштів за кордон: можливі проблеми з особистими платежами

Призначення платежу дуже важливий критерій для будь-якого банку. Саме призначення допомагає комплаєнсу закордонного банку визначити законність переказу з України.

Проте бувають випадки, коли призначення платежу некоректне або взагалі не має відношення щодо використання особистого закордонного рахунка. Наприклад, оплата якогось товару, послуги або майна, яке не може бути реалізовано цією фізичною особою. У цих випадках можуть виникнути питання. Саме такі транзакції й блокують.

Кількість переказів – це ще один дуже важливий показник. Що означає велика кількість? Є категорія банків, іменовані як Private Banking (Приватне банківське обслуговування), які лімітують кількість транзакцій. Мета Private Banking – полягає в управлінні активами та обслуговуванні інвестиційних рахунків.

Відповідно, ці банки заздалегідь, ставлять клієнту певні рамки за кількістю операцій по рахунку. Наприклад, на місяць дозволяється 10 вхідних та 10 вихідних операцій. А є банки які взагалі не дають максимальну кількість операцій. В такому випадку всі операції проходять через персонального банківського менеджера.

Тож, якщо кількість ваших платежів більша за передбачену кількість обслуговуючим банком, можуть виникнути проблеми з їх проведенням.

Якщо у вас звичайний рітейловий банк (універсальний банк загального призначення, що обслуговує приватних осіб), який обслуговує поточні рахунки, то у вас не буде проблем з отриманням зарплати або особистих виплат.

Однак розумна межа кількості операцій все-таки буде й тут. Тобто, якщо на ваш рахунок щодня будуть надходити десятки платежів, то банк захоче впевнитися у тому, що ваш рахунок не використовується у комерційних цілях. Особистий рахунок не може працювати в бізнес-цілях.

Тож у певний момент, закордонний банк заблокує діяльність по рахунку та зажадає від клієнта реєстрації іноземної компанії або отримання статусу підприємця. Для корпоративних іноземних рахунків, десятки, сотні й навіть тисячі транзакцій – це стандартна практика, яка не викличе проблем із комплаєнсом іноземного банку.

Особливо якщо по таких операціях є відповідна документація та відповідний вид діяльності. Проте і з корпоративними рахунками можуть бути свої проблеми, про які йтиметься нижче.

Потенційні проблеми з корпоративними рахунками українців

Іноземні банки більш прихильно ставляться до місцевих компаній. Це означає, що у Швейцарському банку обслуговується компанія, зареєстрована у Швейцарії. В Естонському банку – компанія, зареєстрована в Естонії. Тож ідеальна ситуація, якщо у вашої зарубіжної компанії є офіс, персонал, місцевий директор, якому менеджери іноземного банку можуть з легкістю поставити всі питання, пов’язані з діяльністю компанії.

Якщо ж ми говоримо про нерезидентні компанії, тобто, наприклад, якщо компанія, зареєстрована у Великій Британії, Гібралтарі або Ірландії, а обслуговується у Швейцарському банку (а не в банку тієї країни, де вона зареєстрована), то до такої компанії, особливо якщо вона існує тільки на папері та управляється з України, буде набагато більше запитань з боку банківського комплаєнсу.

Іноді платіж такої компанії потребує довгих пояснень, наприклад: яку економічну мету він має, кому він призначений та хто є платником податків по даному платежу.

Іншим важливим питанням є те, з якими країнами працює банк. Тобто потрібно знати куди можна, а куди не можна здійснювати перекази по вашій іноземній компанії. Наприклад, чи буде опрацьований платіж з / в Україну іноземним банком? Бо тут не можна бути впевненим на 100%, тому що ситуація може змінюватися дуже несподівано.

У нашій практиці зустрічалися ситуації, коли банки різко змінювали політику роботи та припиняли обслуговувати перекази на користь українських одержувачів. Бували й навіть випадки, коли зарубіжні банки зовсім відмовлялися від обслуговування бізнесу, який був пов’язаний з Україною.

Ще дуже важлива річ – це наявність документів, щодо логічного пояснення, що це за перекази та чому їх слід вважати відповідними за вашою діяльністю. Тобто у разі виникнення підозри з боку закордонного банку, потрібно підтвердити документально транзакцію. Вона не має відрізнятися від основної діяльності компанії, зазначеної при відкритті рахунку в іноземному банку.

Крім того, у зарубіжних банків може виникнути набагато більше питань, якщо одержувачами є фізичні особи, оскільки виплати на картки без документації можуть розцінюватися, як ухилення від сплати податків.

На практиці, більшість Європейських країн, часто блокує перекази з доларами США (далі – USD). Особливо, якщо вони робляться на користь резидентів цієї країни. У Європі основною валютою переказів – є Євро, тому банки або змушують переходити клієнтів на цю валюту, або дуже скрупульозно перевіряють платежі в USD.

Взагалі будь-яка ситуація з іноземними банками вимагає детального розгляду, тому радимо правильно вибирати банківський рахунок, банк та юрисдикцію, які задовільнятимуть особисті та корпоративні потреби.

Як відкрити рахунок в європейському банку та уникнути блокування переказів з України?

Компанія Offshore Pro Group пропонує послуги:

  • Безкоштовної Консультації – вибираємо іноземний / офшорний банківський рахунок разом з професіоналом
  • Безкоштовний підбір платіжної системи для високо ризикових видів бізнесу
  • PRE-APPROVAL ця послуга платна, але її вартість буде вирахувана з вартості послуги з відкриття рахунку в закордонному банку та надалі послуга стане безкоштовною
  • Консультування по КІК
  • Допомогу в оптимізації оподаткування
  • Реєстрацію компанії за кордоном (на офшор)

Якщо ви зацікавлені у грамотному виборі країни та підборі зарубіжної фінансової організації для відкриття особистого або корпоративного іноземного рахунку, зв’яжіться з нами за адресою: [email protected] прямо зараз. 


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: