Як відкрити рахунок та почати працювати в платіжній системі?

Ускладнення процедур та політик, спрямованих на боротьбу з відмиванням грошей призвело до того, що іноземні банки стали неохоче відкривати рахунки українським компаніям. І зараз щоб відкрити рахунок за кордоном, доведеться витратити близько чотирьох місяців. Але що робити тим, хто обмежений часом? Відповідь проста – використовувати платіжну систему. Платіжні системи стали прекрасною альтернативою традиційним банківським рахункам і ось чому.

Відкриття рахунку в іноземному банку

Як працює зарубіжна платіжна система?

Payment Service Providers або платіжна система – це ліцензована компанія, яка надає банківські послуги за більш лояльними та привабливими умовами. Діяльність платіжних систем регулюється державними службами з нагляду за фінансовими операціями. Тож рахунок в платіжній системі – це надійний фінансовий інструмент. Платіжна система дозволяє приватній особі або компанії переказувати гроші з банківського рахунку на електронний гаманець PSP для майбутніх розрахунків.

Що дає рахунок в платіжній системі українцеві?

Відкриття особистого або корпоративного рахунку в платіжній системі дозволяє його власнику отримати багато переваг, наприклад:

  • відкриття мультивалютного рахунку
  • швидке проходження комплаєнс-контролю
  • вигідні валютні перекази
  • низькі комісійні та транзакційні витрати
  • унікальний європейський рахунок IBAN
  • доступ до системи переказів SWIFT, FPS, SEPA, CHAPs
  • приватні та корпоративні платіжні картки
  • інтеграцію з API та іншими сервісами
  • функціональний мобільний банкінг
  • можливість використовувати більш 30-ти іноземних валют
  • вигідний обмінний курс
  • еквайринг
  • зарплатні проєкти

Для відкриття рахунку в платіжній системі, радимо заздалегідь визначити юрисдикцію, основну валюту, географію партнерів та країни використання, тип бізнесу, ризики та доступний функціонал.

Чому блокують іноземні банківські рахунки?

Раптове блокування банківського рахунку може зіпсувати не тільки настрій, але й ділову репутацію. Розуміння щодо нормальної роботи за рахунком у закордонного банку та клієнта найчастіше відрізняється.

Наведемо реальний приклад, на рахунок компанії-нерезидента перераховується певна сума грошових коштів, потім ця сама ж сума знімається з рахунку шляхом переказу на один або декілька рахунків одразу, тобто у день зарахування. Такий варіант є неприйнятним. У колі банківського комплаєнсу такі операції відносять до транзитних.

Щорічно іноземні банки та платіжні системи, проходять фінансовий аудит. Якщо перевірка покаже наявність транзитного рахунку та транзакцію без конкретної економічної мети зі статусом “проведено”, банк очікують штрафи або навіть позбавлення ліцензії.

Тож після ідентифікації та отримання доступу до рахунку, радимо виконувати всі банківські вимоги щодо оформлення платежів. Не ігноруйте запити менеджерів платіжної системи, своєчасно відправляйте підтверджувальні документи щодо спірних або підозрілих платежів.

Диверсифікація – чому це так важливо для українського бізнесу?

Зміна політики банку, переорієнтація клієнтського портфелю, чорні списки юрисдикцій, підозріла діяльність – це реальні причини раптових блокувань іноземних банківських рахунків. Тож не варто зупинятися тільки на відкритті одного закордонного рахунку.

Наявність одного банківського рахунку призведе до провалу. А ось наявність двох, трьох, чотирьох банківських рахунків дозволяє швидко переключати фінансові потоки без втрат. Це і є грамотна диверсифікація ризиків.

Кому варто відкрити рахунок в платіжній системі?

Відкриття рахунку у платіжній системі ідеально підійде для підприємців, що працюють на міжнародному рівні, власникам інтернет-магазинів, компаніям, що займаються імпортом, експортом. Наявність рахунку в платіжній системі, допоможе потенційним клієнтам / партнерам без ускладнень проводити оплату за товари або послуги.

Як вибрати платіжну систему для роботи?

Вибір платіжної системи безпосередньо залежить від особливостей бізнесу, а також географії партнерів та клієнтів. Заздалегідь визначте який тип рахунку вам знадобиться (особистий, корпоративний), планові обороти, залишки за рахунком, юрисдикції партнерів, валюту, доступні системи переказів. Це дуже важливі критерії, тому що існують постачальники платіжних послуг, де клієнтам доступна тільки одна валюта EUR, або тільки перекази SEPA. Такий функціонал не завжди підійде під конкретні особисті або корпоративні цілі.

Сьогодні відкриття рахунку на офшорну компанію в Європі, є складним процесом, але доступні варіанти існують. Наприклад, фрілансерам, IT-компаніям, невеликим інтернет-магазинам, радимо відкрити рахунок в платіжній системі Литви. Для великих компаній, що бажають збільшити конверсію платежів до 15% радимо звернути увагу на рахунок в платіжній системі Великобританії.

Процедура відкриття рахунку в європейській платіжній системі може відрізнятися. Деякі дозволяють отримати доступ до рахунку надавши тільки скан-копії документів електронною поштою, інші бажають провести невелике відео інтерв’ю.

Проте відкриття рахунку в платіжній системі онлайн може бути легким. Бажаєте детальніше дізнатися про те як відкрити рахунок і працювати в платіжній системі? Скористайтеся безкоштовною консультацією. 


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: