Як громадянину України відкрити рахунок в європейському банку?

Зараз вже чітко визначений вектор електронної комерції. Нинішня ізоляція пішла нам всім на користь і дала можливість багатьом підприємцям переорієнтувати свій бізнес на європейський ринок. І ми впевнені, коли карантин закінчиться, ці компанії будуть мати руйнівний успіх.

І звичайно ж, для таких компаній важливо заздалегідь впровадити зручні та ефективні фінансові рішення, які дозволять не тільки налагодити платежі онлайн, але ще й збережуть активи від інфляції. І нижче ми пропонуємо дізнатися, як громадянину України відкрити рахунок в європейському банку через інтернет.

Чому варто відкрити рахунок в європейському банку онлайн?

Найчастіше українці вирішують відкривати рахунок в європейському банку для отримання заробітної плати, здійснення платежів за певні послуги, а також для зберігання й захисту особистих заощаджень від валютних ризиків та інфляційних процесів всередині своєї країни.

Тому наявність рахунку в європейському банку надає українцям право швидко і здебільш безкоштовно виконувати онлайн-платежі в EUR, а також використовувати свій індивідуальний номер IBAN для вхідних і вихідних платежів.

Наприклад, за допомогою індивідуального номера IBAN ви можете виконувати будь-які транскордонні платежі без ризиків виникнення помилок в транскрипції даних одержувача. До того ж обслуговування в європейському банку дозволяє використовувати не тільки EUR, а й будь-яку іншу валюту, яку використовують на території ЄС та за її межами.

Як громадянину України відкрити рахунок в європейському банку та отримувати валютні платежі?

Раніше ми вже неодноразово розповідали про те, що у 2019 році українське валютне законодавство змінилося та дозволило багатьом компаніям і приватним особам будувати валютні відносини з міжнародними партнерами набагато вільніше та ефективніше.

Зараз українцям дозволено відкривати рахунки в європейських банках без особистої присутності та отримувати не тільки закордонний фінансовий інструмент, але ще й інструмент для захисту особистих та бізнес заощаджень.

Такі зміни у валютному законодавстві відкрили нові можливості для приватних осіб, підприємців та IT-фахівців, в частині безперешкодного отримання грошей від своїх замовників та клієнтів.

Наприклад, один наш клієнт веб-розробник з Харкова, співпрацює з клієнтами з Латвії, Казахстану, Естонії та Литви. І раніше всі його валютні платежі здійснювалися за допомогою його рахунку в одному українському банку, де кожне зарахування супроводжувалося обов’язковою конвертацією валюти.

І треба відзначити, курс обміну не завжди був вигідним. Але рік тому ми допомогли йому відкрити рахунок в європейському банку через інтернет з бізнес-карткою. І це значно спростило отримання та переказ його валютних платежів.

Як українцю відкрити рахунок в європейському банку онлайн і врахувати всі ризики?

Будь-який ризик, здатний нашкодити не тільки репутації банку, але й клієнтським грошам. Тому, до моменту встановлення ділових відносин необхідно буде пройти перевірку на благонадійність.

Європейські банки, як і українські, можуть запросити від свого клієнта документ, що підтверджує джерело легального походження коштів. Будьте готові до того, що будь-яка підозріла операція по рахунку може викликати сумніви у банку і привести одразу ж до миттєвого блокування облікового запису. Тож важливо не тільки відкрити, але й зберегти рахунок за кордоном.

Абсолютно всі європейські банки працюють згідно 5 Директиви по боротьбі з відмиванням коштів. І варто зазначити, всі країни на території ЄС вже давно впровадили цю директиву у своє внутрішнє законодавство. Також, додатково до цих вимог, кожна фінансова установа використовує в роботі ще й рекомендації FATF.

До того ж не варто забувати, кожен банк розробляє ще й свої, внутрішні регламенти та положення, які допомагають протистояти відмиванню грошей і виключати встановлення ділових відносин з високо ризиковими клієнтами. Контроль та виконання даних процедур і регламентів, здійснюється з боку комплаєнс офіцерів.

Таким чином, щоб врахувати всі ризики й виключити раптове блокування рахунку, необхідно стежити за своїми майбутніми транзакціями, ретельно підбирати партнерів, не співпрацювати з особами, пов’язаними з санкційними списками, а також уникати нетипових підстав для виконання валютних платежів.

Який тип рахунку в європейському банку українцеві можна відкрити?

Вибір типу облікового запису в європейському банку залежить від мети його використання. Так, наприклад, фізична особа може відкрити рахунок в європейському банку і без проблем здійснювати валютні операції, відкривати депозитні вклади за кордоном, та взагалі, використовувати цей інструмент для захисту від економічної нестабільності всередині своєї країни.

Якщо ж ви власник компанії та ваш бізнес спрямований на активну торгівлю з країнами ЄС та іншими юрисдикціями, що не входять до складу єврозони, радимо вам відкрити рахунок в європейському банку в декількох валютах для зниження навантаження на конверсійних курсах.

Наприклад, ми пропонуємо нашим клієнтам відкрити рахунок в європейському банку дистанційно в євро або в будь-який з 21 підтримуваних валют. До того ж наявність мультивалютного рахунку IBAN допоможе вам оптимізувати виставлення платежів, тому що вхідні перекази на IBAN і SWIFT від ваших партнерів, зможуть зараховуватися без будь-яких обмежень незалежно від їх валюти використання.

І ще не забувайте про миттєві перекази SEPA, які також допоможуть вам впорядкувати валютні платежі за лічені хвилини.

Як українцю відкрити рахунок в європейському банку і не сваритися з податковою?

З 2020 року очікується, що Україна приєднається до єдиного стандарту про обмін інформацією CRS. А це означає, що податкові установи зможуть отримувати всю необхідну інформацію по всіх активних рахунках за кордоном своїх громадян.

Звичайно, зараз фрілансери можуть спокійно розпоряджатися своїми коштами на іноземних акаунтах, але в майбутньому їм доведеться розв’язувати питання, щодо обрання місця сплати податків. До речі українці повинні й сьогодні повідомляти податкові органи про отримання доходу з-за кордону і надавати заповнену декларацію, із зазначенням про сплату податків за кордоном або на території України.

Але тут є нюанс, поки в Україні не діє обмін інформацією, податковим органам дуже складно відстежити транзакції своїх громадян та проконтролювати своєчасність сплати податків за отримання таких доходів. Однак, це питання часу.

Ми не радимо використовувати рахунок в європейському банку, як місце для приховування грошей від сплати податків. Як то кажуть, все таємне стає явним і краще відразу починати будувати фінансові відносини за чесними правилами. Якщо ви бажаєте дізнатися докладніше про те, як відкрити рахунок в іноземному банку онлайн, зв’яжіться з нами за адресою: [email protected]

Замість висновку

Рахунок в іноземному банку є одним із важливих інструментів будь-якого сучасного бізнесу та невіддільною частиною життя кожної людини.

І незалежно від того, чи бажаєте ви захистити свої гроші від валютних стрибків і економічної кризи, або плануєте вивести свій бізнес на новий ринок – рахунок в європейському банку гарантовано позбавить вас від непотрібних комісій та структурує податкове навантаження.

Якщо ви не знаєте з чого розпочати, скористайтеся нашою безкоштовною консультацією. Компанія Offshore Pro Group допоможе відкрити рахунок в європейському банку через інтернет без необхідності залишати Україну.

Завдяки своєму досвіду, ми допоможемо вибрати той інструмент, який знадобиться вам для успішного ведення європейського бізнесу та захисту особистих активів. Для отримання більш детальної інформації зв’яжіться з нами за адресою: [email protected] прямо зараз.


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: