Як українцю відкрити бізнес в Канаді у 2021 році?

Канада – держава з потужною економікою. Вона входить в трійку найбільш розвинених країн світу в області імміграційної політики. Її законодавство є одним з найбільш лояльних та привабливих до імміграції. В державі добре розвинені соціальна підтримка і медицина. Саме тут створено один з кращих у світі інвестиційних кліматів для малого та середнього бізнесу. Про те як українцю зареєструвати бізнес в Канаді, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Реєстрація компанії в Канаді

Переваги Канади для реєстрації бізнесу

1

Канадське партнерство не відноситься до КІК та не потрапляє під автоматичний податковий обмін. Партнерство – це зареєстрований бізнес, а не компанія. Тому відкриття банківського рахунку відбувається на зареєстрований бізнес, а не на певну особу, бенефіціарного власника.

2

Канадське партнерство не сплачує ПДВ.

3

Реєстр компаній в Канаді закритий для широкої публіки, відповідно, вся інформація про власника компанії також є закритою.

4

Податок на прибуток відсутній – все що зароблено або отримано за межами Канади, не підлягає оподаткуванню.

5

Канадське партнерство збільшує довіру та престиж для бізнесу.

Компанії в Канаді

Зареєструвати бізнес в Канаді може іммігрант та навіть не канадський громадянин, але в такому випадку бізнес-можливості будуть дещо обмежені. Наприклад, для створення бізнесу в IT-сфері, можна використовувати 2 варіанти:

Створення Обмеженого Партнерства (англ. – Limited Partnership) з канадцем, який проживає в Канаді. LP – схожа на форму українського ТОВ (товариства з обмеженою відповідальністю). Єдина різниця між ТОВ та LP полягає у тому, що LP не сплачує податки з доходів, отриманих поза межами Канади, а також цілого ряду відрахувань з оподатковуваної бази, отриманої в Канаді, але витраченої безпосередньо на проживання, медицину та освіту.

Реєстрація Корпорації (аналог акціонерного товариства). Федеральний закон вимагає, щоб 25% директорів були резидентами Канади. Якщо директорів менш ніж чотири, то CBCA (закон про канадські комерційні корпорації) вимагає, щоб один директор був обов’язково резидентом Канади.

Кожна провінція має свої вимоги щодо резидентства. Наприклад, деякі провінції не встановлюють обов’язкових вимог до резидентства директорів. До таких провінцій відносяться:

  • Нью-Брансвік
  • Квебек (Монреаль)
  • Нова Шотландія
  • Юкон
  • Британська Колумбія (Ванкувер).

Тож для Корпорації та LP, адреса вашого канадського партнера буде використана як підстава для відкриття бізнесу в Канаді. Це дуже важлива умова для успішної реєстрації. Якщо у вас вже є бізнес що працює, то можлива реєстрація юридичних осіб двох типів:

1

Філія (Branch) вашої компанії в Канаді – це робиться через реєстрацію Екстра-Провінційної, або Іноземної Компанії.

2

Дочірня Корпорація (Subsidiary) – дочірня компанія відрізняється від реєстрації філії тим, що акції дочірньої компанії належать іноземній материнській компанії. При цьому, на відміну від філії, реєстрація дочірньої компанії дає материнській компанії обмежену відповідальність від дій дочірньої компанії.

Реєстрація в обох випадках проводиться або в кожній провінції окремо, або на загально федеральному рівні.

Система оподаткування бізнесу в Канаді

До компаній в Канаді застосовують податкові ставки на федеральному, провінційному та муніципальному рівні. При цьому кожна провінція має право встановлювати в індивідуальному порядку розмір корпоративної податкової ставки. Корпоративна ставка на прибуток складає 25%.

Податок сплачується з отриманого прибутку, за вирахуванням витрат, що пов’язані з функціонуванням компанії. Партнерства, які не ведуть діяльність в Канаді, звільняються від сплати податків на її території. Також в канадській системі оподаткування присутній додатковий податок у розмірі 5%, який застосовується на товари й послуги.

Звітність в Канаді

Підготовка та надання фінансової та бухгалтерської звітності в Канаді, є обов’язковою. Звіт необхідно подавати один раз на рік протягом 6 місяців з дати закінчення фінансового звітного року. Сплата обов’язкових податків, виконується протягом 2 місяців з моменту закінчення фінансового року. Якщо компанія не вела діяльність, вона все одно зобов’язана подавати нульову звітність протягом звітного періоду. У Канади підписано 24 угоди на виконання обміну податковою інформацією з офшорними юрисдикціями, а також 90 угод про уникнення двостороннього оподаткування.

Валютний контроль 

Відсутній.

Бізнес та громадянство Канади

Реєстрація компанії в Канаді, не є підставою для постійного проживання в державі. Це означає, що якщо ви не є громадянином Канади, або іммігрантом, то ви не можете просто так приїхати в Канаду і самостійно зареєструвати тут свій бізнес. Для того, щоб жити та вести справи в Канаді, потрібно буде подати заяву на імміграцію в Канаду через одну з імміграційних програм Канади.

Бізнес-імміграція – це єдиний спосіб, яким можна поєднати отримання канадського громадянства та розвиток власного проєкту. Є два типи бізнес-іммігрантів:

  • Стартап-візи для підприємців,
  • Візи для самозайнятих осіб, які ведуть або самостійний бізнес, або які надають послуги.

Стартап віза видається на один рік. Для її отримання необхідно отримати схвалення в одному з бізнес-акселераторів, інкубаторів або університетських центрів підприємництва Канади. Основними перевагами для підприємців з України у сфері IT-стартапів, є:

Доступність отримання інвестиційного фінансування різних етапів стартапів.

Створення урядом Канади ряду заходів з залученням високотехнологічних проєктів. Наприклад, створення канадської кремнієвої долини між Торонто та Ватерлу. Або створення державних замовлень в області IT-рішень.

Безвізове відвідування США для розвитку бізнесу з такими великими корпораціями як Amazon, Google, Facebook, тощо.

Підтримка всіх видів проєктів, пов’язаних з обробкою даних у великих розмірах, нейромережею та штучним інтелектом.

Віза для самозайнятих, має на увазі, що особа володіє великим досвідом в наступних сферах:

  • в культурній,
  • спортивній,
  • сільськогосподарській.

У випадку з фермерством потрібно довести, що ви маєте можливість придбати та успішно управляти фермою в Канаді. Іншими факторами, що впливають на отримання канадського громадянства як самозайнятої особи, є:

  • освіта
  • вік
  • адаптивність та мовні здібності (вміння слухати, говорити, читати та писати англійською або французькою мовами).

З чого почати нерезиденту реєстрацію компанії в Канаді?

Для того, щоб зареєструвати бізнес-проект в Канаді, доступні 2 варіанти:

1

Іммігрувати за допомогою  бізнес-візи до Канади, проживати та керувати власною компанією на території держави.

2

Звернутися до нас за підбором рішення, яке підійде саме вашій діяльності.

Якщо придивитися уважніше, з точки зору економії часу та коштів, то виявиться, що доступний лише один варіант – звернутися до нас за професійною консультацією з наступних питань:

Співпраця для відкриття бізнесу в канаді
  • який тип компанії підійде саме вашому бізнесу
  • хто може бути вашим партнером по бізнесу в Канаді
  • як стати резидентом канадського акселератора, бізнес-інкубатора або Університетського Центру Підприємництва
  • який тип рахунку можна відкрити в банку, платіжній системі або fintech-компанії
  • де знайти ментора для складання бізнес-плану

Чому Канада, а не класичні офшори?

Класичні офшорні юрисдикції, будь то Сейшели, Невіс або Британські Віргінські острови, не зникли з мапи світу та зберігають певні переваги, проте багато підприємців цураються їх.

Це пов’язано, з двома факторами: на офшорні компанії складно відкрити рахунок в надійному поважному банку + тиск та контроль над цими юрисдикціями, є надмірним. Вони все ще можуть захищати активи, давати податкові пільги, але далеко не всі підприємці готові пройти ту підготовку, яка вимагається заради нової офшорної компанії.

І саме тут на допомогу міжнародному бізнесу й приходить Канада. Зробіть перший крок до власного бізнесу в Канаді, зв’яжіться з експертами Offshore Pro Group за адресою: [email protected]


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: