Як обрати юрисдикцію для відкриття рахунку за кордоном? (II частина)

У попередній статті ми надали вам практичні поради щодо питань з вибору юрисдикції та банку для відкриття іноземного рахунку. Тож сьогодні ми продовжимо нашу тему та розкажемо вам, за якими критеріями потрібно оцінювати банківську юрисдикцію. Отже, пропонуємо одразу перейти до практичних порад.

Рахунок

Відкриття рахунку за кордоном: як правильно оцінити банківську юрисдикцію

Щоб зануритися глибше в питання щодо вибору країни для відкриття банківського рахунку за кордоном, спочатку обговорімо деякі конкретні чинники, які роблять певну країну гарною чи поганою. Ми розглянемо їх з точки зору вкладників, а також розберемо фактори, що впливають на ваші гроші.

Отже, обираючи юрисдикцію для відкриття європейського або офшорного рахунку, ми радимо враховувати всі ці чинники. Розуміння кожного з них та усвідомлений вибір приведе вас до найкращого результату, де ваші гроші будуть зберігатися більш безпечно.

Тож перш ніж відкрити іноземний рахунок, пропонуємо вам визначитися із фінансовими, валютними та політичними питаннями. Бо саме ці фактори вплинуть на ваш досвід, доступ до вашого рахунку та на суму ваших майбутніх накопичень.

Відкриття рахунку за кордоном: економічні міркування

Припустимо, що ви хочете працювати в стабільній країні, не схильної до корупції та конфліктів. Але, є кілька інших міркувань, які часто ігноруються. До них відносяться розмір економіки, розмір депозитів та економічна залежність від банківської справи.

Багато популярних банківських юрисдикцій – це невеликі країни з великим банківським сектором. Наприклад, так влаштований банківський сектор Панами та Андорри. Більшість острівних держав Карибського басейну також стикаються з цією проблемою.

З огляду на це, важливо розуміти рівень співвідношення сукупних банківських активів, що зберігаються в країні щодо її ВВП. Результатом більшого обсягу депозитів, у порівнянні з ВВП, є те, що юрисдикція має більше активів, ніж вона може гарантувати при настанні тих чи інших проблем з банківською системою у цій країні.

А це означає, що при настанні фінансової кризи, уряд просто не в змозі буде врятувати всі місцеві банки. До речі така ситуація призведе до потреби отримання допомоги від міжнародних агенцій. Та найголовніше, така ситуація призведе до втрати вкладниками всіх своїх коштів, що зберігаються в цих банках.

Крім того, важливо знати ще й економічну залежність країни від міжнародного банківського сектора. Бо саме цей економічний параметр може вказати вам, наскільки ця країна може бути схильною до впливу іноземних урядів або міжнародних фінансових організацій.

Наприклад, США та інші країни не соромляться досліджувати іноземні банки та юрисдикції, які належать до юрисдикцій, що сприяють відмиванню грошей. Тому, саме такі країни й банки будуть особливо уразливими.

Саме це й сталося, коли США звинуватили Banca Privada d’Andorra (BPA) у відмиванні грошей. Рахунки клієнтів BPA були заблоковані, а BPA просто закрили. Тож ваші кошти знаходитимуться в небезпеці, якщо уряд не зможе протистояти подібному іноземному тиску.

Відкриття рахунку за кордоном: фінансові міркування

Більшість людей не вважають банківські юрисдикції фінансовими організаціями, але насправді це саме так. І вам потрібно оцінювати країну цілком, бо ви довіряєте їй найголовніше – особисте багатство.

Фактично, розуміння ключових фінансових показників країни може вам багато показати. Такий фінансовий аналіз може інформувати вас про стан економіки, політики, збройних сил та навіть соціальних умов. Якщо дуже просто, фінансові показники впливають на реальне, а не рекламне збереження ваших коштів.

Отже, на що слід звернути увагу в момент розгляду фінансових показників країни? Щоб розпочати, слід розуміти основні індикатори юрисдикцій.

До них відносяться: ВВП, співвідношення боргу країни до його річного ВВП, рівень безробіття, інфляція, процентні ставки та стійкість місцевої валюти.

Вам також слід розглянути й ключові показники центрального банку, якщо такий є. Мається на увазі, ліквідність його активів, а також його платоспроможність.

Ви можете подумати, що цей рівень досліджень занадто складний для того, щоб просто вирішити чи відкривати в тій чи іншій країні рахунок для ваших заощаджень або ведення бізнесу. Так, можливо, що це буде простіше й набагато швидше не робити цих досліджень. Проте якщо ви шукаєте швидке платіжне рішення, замість інвестицій або спокійної гавані для пенсійних накопичень, то це не має велике значення!

Витративши певний час на вивчення цих дуже важливих параметрів, ви заощадите багато грошей та часу у майбутньому.

Відкриття рахунку за кордоном: політичні міркування

Вочевидь, розуміння щодо політичного ризику певної країни є також важливим міркуванням. Але, ви не повинні спотикатися на цьому. Багато країн є схильними до політичних ризиків з боку свого оточення.

Наприклад, Європейський Союз встановлює керівні принципи централізовано. Проте, на країни, які не є безпосередньо його членами, ці рішення можуть також впливати. Це може статися з сусідніми країнами, протекторатами або тими державами, які хотіли б увійти до його складу.

Відкриття рахунку за кордоном: регіональний конфлікт та ризики

Звичайно, обговорення питань щодо регіонального конфлікту у 2020 році може здаватися дивним. Але реальність інша. Деякі країни все ще стикаються з військовими конфліктами або супутніми ризиками. І ми радимо враховувати цю інформацію до відкриття іноземного рахунку.

Наприклад, багато міжнародних підприємців були залучені банківською системою Грузії. Бо вона стає все більш популярною країною завдяки легкому відкриттю банківських рахунків. Але, 12 років тому Грузія була в прямому військовому конфлікті з Росією і це не могло не позначитися на її банківському секторі. Чи не так?

Аналогічним чином, протягом останніх двох років Південна Корея була у центрі міжнародної напруженості. Оскільки між Північною Кореєю і США, були складні відносини, Південна Корея вимушено опинилися в епіцентрі ймовірного військового зіткнення. І попри те що сьогодні ситуація більш менш спокійна, це не змінює того факту, що ризики регіональних конфліктів й досі існують.

Тож якщо ви працюєте в схильній до такого ризику країні, то це може мати дуже серйозні наслідки. Звичайно це не означає, що ви не повинні там нічого робити. Але, з урахуванням всіх вищезазначених міркувань, радимо вам приймати обґрунтоване для себе рішення.

Відкриття рахунку за кордоном: якість закордонних банків

Вибір юрисдикції так само важливий, як і вибір правильного банку. Але самі банки також можуть виступати в якості індикатора юрисдикції. Зрештою, країна накладає регулювання і контролює банки. Тому розуміння того, наскільки сильні її банки, дозволить вам багато чого зрозуміти.

Суворе банківське регулювання не є поганим індикатором. Наприклад, вкладники отримують велику вигоду від банку, який суворо дотримується місцевого банківського законодавства. І попри те, що це може уповільнити відкриття вашого закордонного рахунку, це також може й захистити ваші заощадження.

Дотримання суворого банківського регулювання означає, що місцеві банки не можуть обслуговувати злочинців. А це свідчить, що банківська установа не буде займатися незаконною діяльністю.

На перший погляд, ці міркування можуть здаватися вам не важливими при виборі банку та юрисдикції. Проте, наш практичний досвід говорить зворотне. Якщо, ви бажаєте дізнатися детальніше про відкриття європейського або іноземного банківського рахунку віддалено, будь ласка, скористайтеся нашою безкоштовною консультацією: [email protected]


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: