Рахунок в європейському банку – нова реальність для українців!
Зараз вже чітко визначений вектор електронної комерції. Нинішня ізоляція пішла нам всім на користь та дала можливість багатьом українським підприємцям переорієнтувати свій бізнес на європейський ринок. І ми впевнені, коли карантин закінчиться, ці компанії будуть мати великий успіх.
Проте, важливо заздалегідь вирішити, як впровадити зручні та ефективні фінансові рішення, що дозволять не тільки налагодити платежі онлайн, але ще й збережуть активи від інфляції. Про те як громадянину України відкрити рахунок в іноземному банку через відеозв’язок ви дізнаєтеся з цієї статті.
Що надає рахунок в європейському банку для громадянина України?
Перш, ніж ми розповімо, як розпочати роботу з іноземним банком за допомогою інтернету, розберімо для чого це взагалі потрібно? Рахунок в іноземному банку – це фінансовий інструмент, який дозволяє без перешкод виконувати валютні операції на території Європи та за її межами.
Відкриваючи рахунок в європейському банку, ви як клієнт отримуєте особливі вигоди, а саме:
- гарантію надійного заощадження власних коштів
- високий рівень обслуговування
- конфіденційність даних
- швидке оброблення валютних платежів в режимі онлайн
- доступ до вигідного обміну валюти
- доступ до безлічі валют, які взагалі недоступні в місцевих установах
- доступ до інвестицій, які не представлені на території України
Навіщо відкривати рахунок в європейському банку українцеві?
Найчастіше українці вирішують відкрити рахунок в іноземному банку для отримання заробітної плати, здійснення платежів за певні послуги, а також для зберігання та захисту власних заощаджень від валютних ризиків та інфляційних процесів.
І навіть попри те, що зараз всі кордони тимчасово закриті, українці все одно активно розв’язують фінансові питання. І це дуже розумно. Адже коли кордони відкриють наплив клієнтів до іноземних банків буде величезний і це однозначно збільшить терміни розгляду заявок і документів.
Наявність рахунку в європейському банку надає українцям право швидко й здебільш безкоштовно виконувати онлайн-платежі в EUR, а також використовувати свій індивідуальний номер IBAN для вхідних і вихідних платежів.
До того ж, за допомогою номеру IBAN відкривається доступ до трансграничних платежів без ризиків виникнення помилок в транскрипції даних одержувача. І якщо ви хоч раз пробували здійснити міжнародний переказ в українському банку, напевно, ви стикалися з проблемою неправильної транслітерації та подвійної сплати комісії через неуважність.
До того ж, обслуговування в європейському банку дозволяє використовувати не тільки валюту EUR, а й будь-яку іншу валюту, яку використовують на території ЄС та за її межами.
Рахунок в європейському банку в умовах нового фінансового моніторингу 2020
Раніше ми вже розповідали про те, що у 2019 році українське валютне законодавство змінилося й дозволило багатьом компаніям і приватним особам із легкістю будувати валютні відносини з міжнародними партнерами.
Тож зараз українцям дозволено відкривати рахунки в іноземних установах без особистої присутності та використовувати зарубіжний фінансовий інструмент, для захисту особистих та бізнес заощаджень.
Проте 28 квітня 2020 року почав діяти новий фінансовий моніторинг, який викликав дуже багато запитань та вніс свої корективи в життя валютних операцій простих українців та бізнесу.
Отже, зміни торкнулися обмеження по переказах. І тепер для фізичних осіб діє ліміт на здійснення валютних переказів у розмірі 5000 грн, а для бізнесу – 400 тисяч гривень. Такі зміни трохи ускладнили валютні перекази.
Особливо ці складності відчули на собі IT-фахівці. Зараз щоб отримати свою заробітну плату від європейських замовників, розробники, тестувальники, верстальники та інші фахівці очікують документи, що підтверджують законність джерела походження коштів.
Велика частина IT фахівців зареєстровані, як ФОПи й раніше питань про зарахування валютних переказів не виникало. Але з 28 квітня 2020 року деякі українські банки зобов’язали IT фахівців надавати контракти або інші документи, що підтверджують законність валютного переказу.
І сьогодні ситуація така, що багато клієнтів зіткнулися з тимчасовою затримкою в валютних перерахуваннях. І це попри те, що більшість з них використовують спеціальні пакети для ведення ЗЕД діяльності в IT галузі.
Рахунок в європейському банку для IT фахівця – реальний кейс
Вище ми описали реалії сьогодення валютних операцій для IT бізнесу. Але ці тимчасові труднощі можна вирішити, тож ми поділимося із вами реальним кейсом. Нещодавно до нас звернувся веб-розробник з Харкова, який вже кілька років співпрацює з клієнтами з Латвії, Казахстану, Естонії та Литви.
Раніше всі його валютні платежі зараховувалися в український комерційний банк, де кожне зарахування супроводжувалося обов’язковою конвертацією валюти.
Основний запит нашого клієнта полягав в зниженні вартості комісійних витрат при валютообмінних операціях й можливості використання декількох валют одночасно при роботі із замовниками з різних країн.
Тож ми допомогли відкрити рахунок в європейському банку в комплекті із бізнес-карткою та налаштували валютні операції таким чином, що комісійні витрати знизилися у 2 рази.
Рахунок в європейському банку: ризики, податки й можливості
Процедура відкриття рахунку в іноземному банку для громадянина України нічим не відрізняється від такої ж процедури в українському банку. Але важливо розуміти, що ми, як нерезиденти зобов’язані до моменту встановлення ділових відносин врахувати три важливих моменти: ризики, податки й можливості.
Ризики
Абсолютно всі європейські фінансові установи працюють згідно 5 Директиви по боротьбі з відмиванням коштів. І варто зазначити, всі країни на території ЄС вже давно впровадили цю директиву у своє внутрішнє законодавство. Також, додатково до цих вимог, кожна фінансова установа використовує в роботі ще й рекомендації FATF.
Слід зазначити, українське законодавство також йде шляхом інтеграції даних законодавчих норм та правил у своє внутрішнє законодавство. І зміни у фінансовому моніторингу у 2020 році цьому вагомий доказ.
Європейські банки, як і українські, можуть запросити від свого клієнта документ, що підтверджує джерело легального походження коштів. Будьте готові до того, що будь-яка підозріла операція по рахунку може викликати сумніви у банку і привести до миттєвого блокування облікового запису.
Тож важливо не тільки відкрити, але й зберегти рахунок за кордоном. Виключити ризик раптового блокування рахунку допоможе контроль транзакцій, відповідність валютних платежів з їх призначенням та заявленої діяльності, а також ретельний підбір міжнародних партнерів.
Податки
З 2020 року очікується, що Україна приєднається до єдиного стандарту про обмін інформацією CRS. А це означає, що всі податкові установи отримають доступ до інформації по всіх активних рахунках за кордоном громадян України. Перш за все приєднання до стандарту CRS дозволить виключити недоотримання податків.
Тож якщо ви бажаєте використовувати іноземні банки для приховування податків, ми вам не радимо це робити. Рано чи пізно це зіграє злий жарт із вами, ми радимо відразу починати будувати фінансові відносини за чесними правилами.
Можливості
У 2019 році набрав чинності Закон “Про валюту й валютні операції” який надав українцям валютний безвіз й можливість вибирати іноземні установи для особистого та бізнес обслуговування. Тож наявність рахунку в європейському банку дозволяє уникнути інфляційних й валютних ризиків, відкриває можливості для міжнародних валютних операцій та розширяє межі для українського бізнесу.
Компанія Offshore Pro Group допоможе вам відкрити рахунок в європейському банку через відеозв’язок, для цього надішліть нам короткий запит за адресою: [email protected] для попереднього запису на безкоштовну консультацію.
Яким чином я можу отримувати інформацію по залишках на рахунку?
Для здійснення контролю за рухом коштів по рахунку надається доступ до зручного онлайн-банкінгу. Окрім контролю за обігом коштів ви можете додатково здійснювати обмін валюти, міжнародні перекази, підключати зарплатний проєкт, виставляти рахунки, здійснювати сотні платежів в один клік за допомогою опції масові платежі.
Як швидко відкрити рахунок в європейському банку на юридичну особу?
Звичайно, для того щоб відкрити рахунок в іноземному банку знадобиться місяць часу або й більше. Все залежить від комплаєнсу та компанії. Проте можна відкрити рахунок в платіжній системі за 2 дні. Наприклад, рахунок в платіжній системі Великобританії надає можливість використовувати повноцінний європейський банківський функціонал.
Рахунок в іноземному банку та гарантоване відкриття – чи так це насправді?
Не можна надати 100%-ї гарантії на те що ви зможете швидко це зробити. Проте, якщо вам терміново потрібно налаштувати валютні платежі та відкрити рахунок в іноземному банку, зв’яжіться з нами електронною поштою: [email protected] вже зараз.
Метки #Банк #Рахунок