Як використати можливості офшорної компанії в Україні?

Сучасну економіку складно уявити без офшорного бізнесу. Офшорні компанії законні та використовуються практично у всіх видах діяльності, з метою податкової оптимізації та захисту активів. Тож реєстрація офшорної компанії для бізнесу з Києва, Харкова, Одеси чи інших міст України, що займається міжнародною торгівлею, імпортом, буде правильним рішенням для підвищення конкурентоспроможності та зниження операційних витрат.

Офшорна фірма – як інструмент для підвищення конкурентоспроможності бізнесу

Річ у тому, що постійні зміни в українському законодавстві, змушують власників підприємств шукати шляхи для зниження податкового тягаря. І одним з таких, є розміщення всього бізнесу або його частини в офшорній зоні. Офшорні компанії дозволяють українським підприємцям, комфортно вести міжнародну діяльність, освоювати нові ринки, без постійних головних болів та стресів щодо розв’язання питань стосовно податків та зборів.

Офшорні компанії в Україні

Сьогодні, Україна як і інші високо податкові країни, обкладає доходи своїх податкових резидентів по всьому світові. І останній закон – Закон «Про контрольовані іноземні компанії» (КІК) або Закон 1210, який почав діяти з 1 січня 2021 року, тому вагомий доказ.

Правила КІК поширюються на фізичних та юридичних осіб податкових резидентів України, що мають іноземні компанії. Тож імплементація закону 1210 або закону про КІК, у черговий раз показав, прихильність України щодо деофшоризації, забуваючи при цьому про комфорт власного бізнесу.

І попри те, що багато держав, та й Україна в тому числі намагаються постійно дискредитувати офшори, вони завжди будуть популярним напрямом для бізнесу, бо при грамотному підборі корпоративної структури, юрисдикції та банківських рахунків – офшорна компанія відкриває безліч переваг для українського бізнесу.

Переваги використання офшорної компанії

  • використовування структури офшорної компанії, збільшує престиж та довіру на міжнародній арені
  • власник офшорної компанії отримує високий ступінь конфіденційності, бо більшість офшорів публічно не демонструють особисту та корпоративну інформацію кінцевих бенефіціарів
  • отримання доступу до високої банківської таємниці
  • завдяки незалежній правовій системі, власник офшору отримує надійне забезпечення прав власності та захисту активів
  • офшорні компанії, отримують доступ до країн з найвищим рейтингом, до нових ринків та міжнародного фінансування
  • весь отриманий прибуток компанії може повністю накопичуватися в офшорі, та вільно пересуватися в будь-яку країну світу
  • офшорна компанія, яка є податковим резидентом України, не зобов’язана подавати фінансову звітність
  • відсутність митних зборів та зборів при реекспорті товарів з офшору
  • до компаній в офшорах застосовується територіальна або низькоподаткова система оподаткування (в залежності від законодавчої бази юрисдикції реєстрації фірми)

Звісно, універсальної рекомендації, щодо офшорної концепції, яка підійде для будь-якого виду бізнесу, без винятку – не існує. Прийняти безпомилкове рішення можна лише в індивідуальному порядку, тож, 

Заплануйте безкоштовну консультацію з підбору офшорної компанії, її структури, юрисдикції та банківських установ для подальшого відкриття корпоративного рахунку на офшор.

З огляду на упереджену увагу до офшорів та посилення міжнародних норм, радимо вибудовувати модель бізнесу, виходячи з правових позицій, конкретного виду діяльності та інтересів фізичної особи, яка бажає зареєструвати (придбати) офшор.

Реєстрація офшорної компанії для імпорту

Міжнародна торгівля завжди була найбільш прибутковою, тож використання офшору саме в цій сфері, тільки додає ефективності бізнесу. Завдяки офшорним механізмам, підприємство може мінімізувати податкові витрати абсолютно законно.

Річ у тому, що податкова оптимізація досягається коштом перенесення місця накопичення прибутку в закордонну юрисдикцію з пільговим або нульовим оподаткуванням. В такому випадку, офшорна компанія виступає як посередник, наприклад, між київською компанією-імпортером та іноземним постачальником товарів або послуг, з офшорної юрисдикції. Уклавши агентський договір з офшорною компанією, підприємець з Києва, може вигідно продавати або купувати товари чи послуги серед компаній своєї групи. 

Можна вибудовувати нову стратегію щодо регулювання вартості на імпорт, виставляючи менші рахунки-фактури. При цьому весь прибуток офшорної компанії буде акумулюватися на офшорному банківському рахунку.

В іншому випадку офшорна компанія з нульовим оподаткуванням, може застосовуватися як дистриб’ютор, володіючи іноземним доменом / сервером / сайтом. Замовлення на товари можуть проводитися через офшорний сайт, де залучена система оплати через платіжні шлюзи міжнародних банківських карт або платіжних систем. При цьому способи доставлення товару замовникам можуть бути різні (поштові служби або кур’єри).

Існує ряд офшорних юрисдикцій для реєстрації компанії. Наприклад, для наших клієнтів, у яких бізнес пов’язаний з експортом / імпортом, доступні такі юрисдикції, як:

  • Панама
  • Беліз
  • Гонконг
  • Гібралтар
  • Андорра

Якщо завдання стоїть зареєструвати гібридну корпоративну модель для управління бізнесом з високим рівнем захисту активів, можна звернути увагу на Панаму, острів Мен або на Кіпр в Європі. Якщо для власника бізнесу питання конфіденційності та зручність адміністрування знаходиться на першому місці, радимо звернути увагу на такі юрисдикції, як Британські Віргінські острови, Беліз або Сейшельські острови.

Що варто знати українському підприємцеві при реєстрації офшору?

Створення та використання компаній-нерезидентів середнім і великим бізнесом, є одним з найважливіших етапів побудови структури та подальшого її розвитку. Тому, при реєстрації офшорної компанії, приймати рішення слід комплексно:

  • потрібно звертати увагу, на характеристики офшору та враховувати вимоги українського законодавства, за умови, якщо засновник (власник компанії) є податковим резидентом України
  • при виборі офшорного банку, звертайте увагу на наявність продуктів, послуг, які вкрай необхідні для певного виду бізнесу
  • якщо український інвестор / підприємець планує зареєструвати офшорну компанію, необхідно правильно побудувати структуру, щоб не порушувати правила трансфертного ціноутворення

При операціях зі зв’язаними сторонами, заниження трансфертних цін, загрожує накладенням штрафів в Україні.

  • при використанні податкових переваг (пільг) офшору, слід коректно розподіляти прибуток компанії, щоб не порушувати правила Закону КІК України
  • вибирайте офшор з хорошою репутацією, щоб виставлені рахунки партнерам, позитивно сприймалися міжнародними банками та не блокувалися
  • враховуйте розташування постачальників та спрямованість ринку бізнес-діяльності при виборі офшорної юрисдикції
  • приймайте у розрахунок критерії розміру бізнесу при виборі офшорної корпоративної форми

Як купити офшорну компанію?

Пошук або придбання офшорної компанії, вимагає детального аналізу корпоративної структури, вивчення законодавства конкретного офшору, місця фактичного проживання засновника справи, банківські потреби для бізнесу, а також ряд інших факторів.

Реєстрація офшорної структури з високим рівнем корпоративного управління, дозволяє:

  • розподіляти ризики бізнесу
  • забезпечувати максимальний захист майна
  • захищати права інвесторів
  • оптимізувати податкове навантаження

Офшор – це складний інструмент, який здатний викликати ряд складнощів при неправильному управлінні або підборі. Найкраще офшори працюють, якщо вони створені та підібрані саме під ваші індивідуальні цілі та завдання.
Бажаєте отримати більш детальну інформацію щодо реєстрації офшорної компанії та відкриття банківського рахунку на неї, зв’яжіться з нами за адресою: [email protected] або заплануйте безкоштовну консультацію.


Метки

Читайте другие интересные статьи портала IntwealthUkraine.info: