Реєстрація IT-компанії в Грузії – переваги та недоліки

Грузія – не є технологічною країною, проте вона дуже прагне стати IT-лідером в регіоні. І для того, щоб залучити професіоналів з цієї галузі, у 2011 році в країні був введений статус “Особа Віртуальної зони” або “Virtual Zone”. Наявність такого статусу надає особі, яка пов’язана зі  сферою інформаційних технологій, не сплачувати податки з експортного виторгу, а саме: корпоративний податок на прибуток та ПДВ, а також експортні мита.

Така пропозиція приваблює, чи не так? Проте за 9 років плідної роботи, держава не дуже просунулася в інформаційній галузі. Однак, ми вважаємо, що для іноземців, в державах яких податкове навантаження вище, реєстрація IT-компанії в Грузії є вигідною. 

Податкові привілеї Грузії – для кого вони?

Отримати статус “Особи віртуальної зони” можуть приватні підприємці або юридичні особи, які ведуть свою діяльність у сфері інформаційних технологій. Під останнім мається на увазі: 

вивчення, адміністрування, експлуатація, розробка, впровадження та управління комп’ютерними програмними продуктами.

Іншими словами цей статус доступний: 

розробникам мобільних та комп’ютерних додатків або ігор, web-дизайнерам, адміністраторам комп’ютерних систем тощо, та цікавий нерезидентам які отримують стабільні надходження від негрузинських компаній. 

Адже тільки експортний виторг не обкладається такими податками в Грузії, як:

 • корпоративний податок з прибутку – 15%
 • ПДВ – 18%
 • експортні мита

З усіх податків “Особа віртуальної зони” в Грузії сплачує тільки 5% при виплаті дивідендів, а також, якщо прибуток та дохід компанії не фіксується та направляється на її розвиток, сплата податків – відсутня.

До того ж, нерезиденти не сплачують внески до Пенсійного фонду Грузії у розмірі – 2% з роботодавця та 2% з найманого працівника.

Чому вигідно реєструвати IT-фірми в Грузії?

Грузинський уряд проводить активну політику у сфері залучення іноземних інвестицій. Країна пройшла через багато реформ й досягла значних успіхів у багатьох галузях. Наприклад, грузинська податкова система найкраща в регіоні, а за рівнем легкості ведення бізнесу Грузія вже не перший рік перебуває в першій десятці країн за рейтингом Doing Business.

Переваги від створення IT-компанії в Грузії:

 • швидкість реєстрації – 1-2 робочих дні;
 • низька вартість банківського обслуговування: відкриття рахунку в рамках пакетного обслуговування можливо й безкоштовно, а річна вартість обслуговування платіжної картки обходиться приблизно в $10 на рік (звичайно, все залежить від типу картки), комісії за зняття готівки й за платежі досить низькі;
 • лояльний фінансовий моніторинг;
 • податкові пільги для “Особи віртуальної зони”;
 • відсутній автоматичний обмін фінансовими даними з іншими країнами;
 • низька вартість бухгалтерського та податкового адміністрування;
 • можливість управляти компанією віддалено з іншої країни;
 • доступ до PayPal – особливо актуально для громадян України, Азербайджану, Вірменії, Білорусії та Туреччини, де можливості цієї системи обмежені, а ще грузинські платіжні картки можна використовувати для зняття валюти з рахунків PayPal.

Крім цього в Грузії немає бюрократії, високий рівень безпеки, прекрасна природа. Кожного року країна приймає багато громадяни з сусідніх країн на відпочинок. Громадянам України та країн СНД вигідно зареєструвати IT-компанію в Грузії та отримати безподатковий статус, ще й з таких причин, як:

 • географічна близькість – за 2 години можна дістатися літаком;
 • відсутність проблем з комунікацією – більшість грузинів добре володіють російською мовою.
 • оподаткування в Грузії значно вигідніше, ніж в Україні.

Етапи реєстрації IT-фірми в Грузії зі статусом “Virtual zone person”

Створити компанію в Грузії зі спеціальним безподатковим статусом можливо лише  за 10 робочих днів. Для цього необхідно буде пройти наступні етапи:

Реєстрація компанії в Грузії

До Будинку Юстиції, який є в кожному місті країни необхідно надати наступне:

 • заяву грузинською мовою;
 • закордонний паспорт;
 • статут грузинською мовою (можна скористатися типовою формою, яку консультант вам видрукує);
 • підтвердження юридичної адреси – зазвичай це може бути згода власника нерухомості, договір оренди, документи на свою нерухомість в Грузії;
 • квитанцію про сплату держмита – її розмір залежить від швидкості реєстрації компанії, проте якщо потрібно зробити виписку за 1 день, враховуйте, що мито складатиме 200 ларі, а якщо на наступний – тоді 100 ларі.

Основні труднощі, з якими можна стикнутися на цьому етапі – це незнання грузинської мови та відсутність юридичної адреси.

Реєстрація компанії в Службі доходів Грузії

Після подачі заяви в залежності від розміру сплати держмита необхідно буде дочекатися SMS повідомлення із зазначенням готовності документів. Потім на сайті Служби доходів Грузії необхідно буде пройти реєстрацію й створити особистий кабінет. По закінченню цього процесу на ваш телефон надійде SMS повідомлення із запрошенням відвідати офіс податкової служби для підтвердження податкового підпису.

Потрібно відзначити й те, що такий лист генерується автоматично в залежності від юридичної адреси IT-компанії. Також, може виникнути ситуація, що податкова служба за вказаною адресою відсутня або вона тимчасово не працює, за такими обставинами, необхідно буде звернутися в інше найближче відділення Служби доходів.

Після завершення реєстрації та підтвердження електронного підпису у заявника з’являється повний доступ до функціонала податкового кабінету, де необхідно буде обрати коди КВЕД, вид діяльності компанії й вказати юридичну адресу.

Основні труднощі: всі дані в інформаційних системах заповнюються виключно грузинською мовою й необхідно орієнтуватися в місті, щоб знайти офіс податкової.

Відкриття рахунку в грузинському банку для IT-компанії

Потрібно відзначити, що грузинські банки не дуже охоче відкривають корпоративні рахунки юридичним особам, де серед засновників є іноземці. Проте відкриття особистого рахунку й отримання платіжної картки є набагато простішим процесом.

Для того щоб відкрити рахунок й перейти на обслуговування в банк необхідно надати:

 • заяву грузинською мовою;
 • закордонний паспорт;
 • установчі документи (статут, витяг з Публічного реєстру, згоду на посаду директора, паспорт директора);
 • анкету клієнта грузинською мовою;
 • інші документи на вимогу банка.

Крім рахунку в банку Грузії, ми можемо запропонувати відкрити рахунки в іноземних банках та платіжних системах, для підвищення захисту бізнесу, шляхом диверсифікації грошових потоків та надання доступу до нових більш цікавих послуг.

Основні труднощі: щоб відкрити корпоративний й особистий рахунок з великою ймовірністю знадобиться допомога спеціалізованих компаній.

Отримання статусу “Особа віртуальної зони” в Грузії

Для того, щоб отримати заповітний статус необхідно відвідати сайт Міністерства фінансів Грузії, авторизуватися за допомогою логіну та паролю, отриманого в Службі доходів. В особистому кабінеті вже буде вказана вся інформація про компанію, однак її необхідно буде доповнити й ввести наступне:

 • електронну пошту;
 • грузинський номер телефону;
 • короткий опис діяльності компанії;
 • заплановані проєкти.

Зверніть увагу, що вся інформація вказується виключно грузинською мовою.

Упродовж 10 робочих днів на ваш e-mail прийде сертифікат, який зберігається лише в електронному вигляді протягом 1 року.

На практиці обробка заявок проходить швидше, зазвичай сертифікати видаються протягом 3-4 днів.

На цьому етапі основною складністю є незнання грузинської мови.

Основні труднощі й недоліки реєстрації IT-компанії в Грузії

Іноземцям, які вирішили зареєструвати IT-фірму в Грузії знадобиться допомога:

 • перекладача;
 • в наявності юридичної адреси;
 • в бухгалтерському та податковому супроводі;
 • в корпоративному й особистому рахунку.

Всі ці послуги, може забезпечити наша компанія віддалено без відвідування країни. Вам не доведеться витрачати час й гроші на переліт. Вся процедура з реєстрації буде виконана завдяки нашим фахівцям, та вже через короткий час ви отримаєте повноцінну IT-компанію з безподатковим статусом.

Також хочемо звернути увагу розробників додатків для Google AdWords та AppStore у необхідності врахувати те, що грузинські компанії мають проблеми з роботою в цих сервісах.

Якщо ви працюєте в IT-сфері та вам потрібен простий інструмент, за допомогою якого можна знизити податки та забезпечити вільні міжнародні розрахунки зв’яжіться з нами за адресою: [email protected]

Які платіжні картки випускають грузинські банки?

У банках Грузії іноземці можуть отримати картки платіжних систем VISA, MasterCard, American Express (остання тільки Bank of Georgia). Тип карток найрізноманітніший – від стандартних безіменних до платинових з додатковими можливостями.

Можна прив’язати грузинську картку до платіжної системи PayPal?

 Грузія одна з небагатьох країн регіону, де платіжна система PayPal повноцінно працює. За допомогою платіжних карток емітованих грузинськими банками можна також знімати валюту. Для отримання переказів з PayPal радимо використовувати карти VISA.

Ціна реєстрації компанії в Грузії?

 Вартість послуги залежить від побажань компанії, проте наші фахівці допоможуть вам обрати найвигідніший варіант для вашої IT-компанії.