Бізнес в Канаді у 2020 році – переваги, податки та вигода

На початку 2020 року Канада займала 14-е місце у світі за розміром ВВП. Це дуже перспективна країна, бо саме тут є поєднання найкращих умов для інвестування та розвитку технологічних бізнес проєктів. У цій статті ми хотіли б показати основні причини, які приваблюють іноземних інвесторів, особливо з США, Євросоюзу і Китаю, для створення бізнесу в цій державі.

Канада надає своїм компаніям глобальний доступ на світовий ринок

Канада – найкраща країна для глобальних інвестицій. У цьому неспокійному світі важко скористатися можливостями для розвитку свого проєкту та уникнути різних ризиків. Щоб зростати та процвітати, глобальні компанії мають віднайти оазис спокою у хаосі сучасного світу. І Канада – має такий спокій.

В чому це проявляється? У простих речах. Канада є єдиною країною з G7, яка пропонує інвесторам простий та легкий доступ до ринку з більш ніж 1,5 мільярдами споживачів в 51-й країні світу. Це досягається тим, що Канада входить до 3-х міжнародних торгових союзів:

  1. Угода між Канадою, Сполученими Штатами та Мексикою (CUSMA), підписана в листопаді 2018 року, яка модернізує НАФТА і відкриває компаніям, зареєстрованим в цих країнах доступ до ринків.
  2. Всеосяжна економічна й торгова угода між Канадою та Європейським Союзом (CETA), яка гарантує що 99% тарифів Євросоюзу є безмитними для канадських товарів, а також, гарантує доступ товарів на ринки ЄС і Північної Америки. Жодне інше спрямування інвестицій в Північній Америці не може запропонувати доступ до всіх 28 держав-членів ЄС.
  3. Комплексна та прогресивна угода про транстихоокеанське партнерство (CPTPP) яке надає компаніям, що працюють в Канаді, відкритий доступ до одного з найбільших торгових блоків у світі, включаючи й ключові ринки Азії та Латинської Америки.

Тож компанії, що зареєстровані в Канаді, мають конкурентні переваги в міжнародній торгівлі товарами у порівнянні з бізнесом з інших країн світу.

Транспортна інфраструктура

В Канади є всі можливості бути центральним вузлом світової торгівлі. Її інфраструктура повітряного транспорту є найкращою у світі, а прибережні порти забезпечують прямий морський доступ з Північної Америки до Азії, Європи та Південну Америку. Великі озера Канади також забезпечують водний дешевий доступ до найбільших міст США.

У поєднанні з безпечними торговими коридорами й шлюзами, транспортна інфраструктура Канади сприяє вибудовуванню безперервних ланцюжків постачання й проведення бізнес-операцій по всьому світові. Це досягається за допомогою:

  • 26-ти аеропортів
  • 17-ти морських портів
  • 117-ти прикордонних переходів з США

Будь-яке виробництво фізичних товарів, відкрите в Канаді, може бути реалізовано в будь-якому куточку світу, і все це, завдяки розвиненій транспортній інфраструктурі.

Канада має висококваліфіковані таланти

Імміграційна політика Канади містить величезний блок освітніх програм. Багаторічна робота в цьому напрямку зробила освіту в цій країні найпрестижнішою. Отримання освіти в Канаді надає великі можливості для роботи в цій країні, а також для подальшої успішної імміграції.

Така імміграційна політика, призвела до великої кількості висококваліфікованих фахівців з усього світу. Слід зазначити, що це далеко не вільні ресурси, але вони можуть працювати над вашим проєктом, на тимчасовій або постійній основі.

На користь Канадського ринку праці свідчить також те, що тут умови життя набагато нижче, ніж в сусідніх Сполучених штатах. Це означає, що при інших рівних умовах, ви візьмете фахівця в Канаді дешевше, ніж в США. При цьому, буде велика ймовірність того, що він виявиться більш талановитішим, ніж його колега з Америки.

Найбільші компанії зі списку Fortune 500 розширюють наявні операції шляхом імміграції своїх підрозділів в Канаду. Саме тут створюються нові центри досліджень і розробок багатьма компаніями, типу Google, Microsoft, тощо.

Тож якщо вашому проєкту потрібні таланти, то Канада стане відмінним місцем для їх пошуку, залучення та плідної співпраці.

І якщо ви не можете знайти фахівців у себе в країні, то ринок Канади може надати вам свої послуги. Тут є представники висококваліфікованих і рідкісних професій, які будуть корисні для проведення різних науково-прикладних досліджень та розвитку технологічно складних проєктів.

Більш того, якщо такі співробітники не є постійними резидентами Канади, а живуть в інших країнах, то компанія, яка зареєстрована в Канаді і веде реальний бізнес на території держави, може оформити дозвіл на роботу практично для будь-якого закордонного фахівця. Особливо, якщо мова йде про тих фахівців, яких немає у вільному доступі до канадського ринку праці.

Це можливо завдяки спеціальній програмі Глобальної Стратегії Навичок (Global Talent Stream), яка пропонує три варіанти отримання дозволу на роботу в Канаді протягом 2-х тижнів! Більш того, близькі члени родини такого співробітника також мають право стати постійними резидентами Канади.

Вже понад 30,000 кваліфікованих фахівців переїхали до Канади через цю стратегію. 92% прийнятих заяв отримали позитивне рішення, що є неймовірним для процесів такого роду в інших країнах.

Нижче наведено ТОП-5 професій, затверджених кандидатами Глобальної стратегії навичок:

  • інформаційні системи та менеджери по обробці даних
  • інженери-програмісти
  • комп’ютерні аналітики та консультанти
  • інтерактивні медіа програмісти й розробники
  • професори та викладачі університетів.

Низька вартість ведення бізнесу в Канаді

У Канаді найнижча загальна ставка податку на нові бізнес-інвестиції та найнижчі бізнес-витрати у сфері передового виробництва та корпоративних послуг серед країн G7. А ще в Канаді найнижчі бізнес-витрати в цифровому і науково-досліднецькому секторах. Як це досягається?

Податкове навантаження на бізнес розраховується виходячи з територіального принципу.

Це означає, що якщо ви отримуєте прибуток в інших країнах і зареєстровані, як партнерство з генеральним партнером – юридичною або фізичною особою, зареєстрованою на території Канади, а самі є обмеженим партнером, то вам не треба платити податки в Канаді.

Вам потрібно буде сплачувати тільки особисті податки у своїй країні, як учасник Канадського партнерства. За умови, що ви отримуєте дохід від його діяльності. 

Таким чином, якщо ви разом з вашим генеральним партнером будете реінвестувати прибуток у діяльність обмеженого партнерства (Limited Partnership – далі LP) і будете залишатися обмеженим партнером (не генеральним), то ви не зобов’язані будете звітувати про таку участь в країнах, де це необхідно робити по контрольованим іноземним компаніям (наприклад, в Україні або Росії)?

Генеральним партнером може бути як юридична, так і фізична особа, причому як резидентом та і нерезидентом Канади. Однак найбільш прогресивною структурою буде наймання професійного генерального партнера – громадянина Канади.

Це дозволить вам мати повноважного представника в цій країні, якщо ви самі поки не є постійним резидентом Канади. Але, цей статус ви можете отримати у разі, якщо маєте власні інвестиційні можливості, або маєте бізнес-план для створення технологічного стартапу на території Канади. В останньому випадку, ви можете скористатися програмою Startup Visa.

А ще в Канаді немає обов’язку звітувати по партнерствах або індивідуальному бізнесу перед Канадською податковою службою – Canada Revenue Agency (далі CRA) якщо річний виторг не досяг показника у 2 млн канадських доларів (далі – CAD).

У Канаді є можливості компенсації частини витрат, витрачених на наукові дослідження і розвиток продукту. Ця програма називається Програма наукових досліджень і експериментального розвитку (SR & ED). По ній можна зменшити корпоративний податок, що підлягає оплаті (якщо ви працюєте, як корпорація), або навіть, за певних обставин, він може бути повернутий з бюджету, якщо компанія не має податкової заборгованості.

Загальна компенсація досягає 35% від суми підтверджених витрат на зазначені цілі.

Ця програма вимагає певного адміністрування витрат, але якщо у вас значні витрати на дослідження та експериментальний розвиток, то вони будуть всі з лишком компенсовані.

Низькі ризики Канади

В Канаді найнижчі ризики з ведення бізнесу. Це обумовлюється трьома основними факторами:

  • Політична стабільність – Канада поступається лише Японії серед країн G20 щодо політичної стабільності згідно з даними 2017 року
  • Міцна банківська система – Канада має найміцнішу банківську систему серед країн G7 і займає друге місце у світі згідно з даними 2018 року
  • Низька корупція – Канада вважається найменш корумпованою країною серед членів G20 і займає 9-е місце серед 180 країн світу

Інновації та технології Канади

Нові технології буквально оживають в Канаді завдяки інноваційній екосистемі, яка пов’язує інвесторів з ініціативами, стимулами й програмами. Це виражається в наступних основних елементах цієї системи:

  • Зазначена вище Програма SR & ED, яка надає щорічно мільярди податкових пільг та стимулів для підприємств, що займаються НДДКР в Канаді
  • Фонд стратегічних інновацій підтримує бізнес-інвестиції в найбільш динамічних та інноваційних секторах Канади. Наприклад такі, як: R & D проєкти, розширення бізнесу компаній, зареєстрованих в Канаді, залучення великих інвестицій, спільні науково-дослідні та технологічні демонстраційні проєкти
  • Ініціатива “Інноваційні супер кластери” об’єднує підприємства, академічні установи та некомерційні організації для вироблення сміливих ідей, стимулювання економічного зростання, залучення кращих фахівців, просування інновацій та перетворення регіональних екосистем. До таких супер кластерів відносяться наступні:
  • Цифрові технології, спрямовані на поліпшення здоров’я і життя канадців,
  • Білкова індустрія, спрямована на виробництво і просування рослинних білків з метою оздоровлення людей у ​​всьому світі,
  • Покращене виробництво. Створення виробництва нового покоління,
  • AI – побудова інтелектуальних ланцюжків постачання з використанням штучного інтелекту (далі – ІІ) і робототехніки,
  • Океани. Прискорення інновацій, комерціалізація і стійке економічне зростання в наших океанах;
  • Загально канадська стратегія створення штучного інтелекту. Ця стратегія має на увазі створення кластерів наукової досконалості, розвиток глобального лідерства щодо економічних, етичних і правових наслідків впровадження ІІ та підтримку національної дослідницької спільноти з проблематики ІІ.

Тож, реєстрація інноваційного бізнесу в Канаді створює великі конкурентні переваги та надає можливості для інвестування і зростання великих проєктів.

Якщо ви бажаєте зареєструвати бізнес в Канаді, зв’яжіться з нами найбільш зручним способом для вас: viber / whatsapp +372 5 489 53 37, +372 5 481 04 02 або [email protected]

Який бізнес буде успішним в Канаді?

В Канаді буде успішним будь-який інноваційний бізнес, який може мати покупців не тільки в цій країні, але й по всьому світові. Саме таким стартапам буде легко знайти інвестиції в Канаді, залучити експертів, талановитих фахівців та отримати податкові пільги.

Чи може українець зареєструвати компанію в Канаді?

Так, може, за умови наявності осмисленого бізнес-плану. Також, необхідно буде потурбуватися питаннями щодо фінансування вашої бізнес-діяльності, тому що можуть виникнути питання з боку банків Канади при відкритті рахунку. Питання стосуватимуться законності походження фінансових коштів засновників, сплати з них раніше податків і майбутньої операційної діяльності нової компанії, зареєстрованої в Канаді. Щоб бути готовими вірно відповідати на подібні питання банківським службовцям в Канаді, радимо залучити професійних консультантів. В іншому випадку, можна зіткнутися з ситуацією, коли для нової компанії буде просто неможливо відкрити рахунок в банках Канади.

Скільки часу потрібно на відкриття бізнесу в Канаді?

В середньому, на підготовку документів та реєстрацію компанії в Канаді знадобиться не більше одного місяця. Однак, це залежить від того, як ви будете відкривати бізнес в Канаді. Можливо кілька варіантів: від створення компанії в Канаді шляхом інвестування власних коштів, до установи стартапу шляхом залучення інвестицій від канадських венчурних фондів та бізнес-ангелів і акселераторів. Можливі також варіанти придбання бізнесу в Канаді, що вже діє. Однак, останній варіант вимагає ретельної бізнес-оцінки, яку досить складно зробити дистанційно і швидко.