Ухвалення Закону 1210 або, як його ще називають Закон про КІК (контрольовані іноземні компанії) викликав у власників бізнесу та в експертів неоднозначну думку. Тепер бізнесу доведеться подивитися на свої іноземні фірми інакше і звичайно, зараз складно припустити, яка буде подальша стратегія – розвиток або відмова від КІК, проте можна із впевненістю сказати, що бізнесу прийдеться набагато складніше.
Перш, ніж ми заглибимося в подробиці Закону 1210 пропонуємо розібрати вам яку роль відіграє BEPS для України? Отже, план дій BEPS спрямований на реалізацію програми, пов’язаної з податковими викликами, а саме на боротьбу з офшорами й відтоком капіталу в країни з низьким податковим навантаженням.
Тож, у 2018 році Україна приєдналася до ініціативи BEPS і взяла на себе зобов’язання виконати 4 обов’язкових кроки до шляху всесвітньої прозорості. І варто зазначити, на сьогодні вже виконані 2 пункти, які представлені у вигляді правил трансфертного ціноутворення та розкриття інформації щодо кінцевих власників бізнесу.
Наступними діями буде впровадження стандарту CRS – обмін податковою інформацією в автоматичному режимі й встановлення чітких правил для КІК, які дозволять отримати державі недоотримані податки, шляхом виявлення доходів у громадян України за кордоном.
Хочемо звернути вашу увагу ще й на те, що стандарт CRS дозволить отримувати в автоматичному порядку інформацію про наявність відкритого рахунку на іноземну компанію, яка контролюється резидентом, тобто громадянином України. Більш того, нові правила зобов’язали українські банки та фінансові установи також повідомляти податковим органам про факт наявності в українців частини у володінні іноземної компанії.
Як ми вже зазначили, Закон 1210 спрямований на боротьбу від ухилення сплати податків і боротьбу з офшорами. І з моменту його виходу до нас почали звертатися українці – власники бізнесу з такими питаннями:
Щодо останнього питання, рекомендуємо все добре зважити, а ще краще проконсультуватися з професіоналом. Річ у тому, що зміна резидентства може піти не за планом, наприклад, Україна вирішить не відпускати вас, як громадянина України в іншу державу.
Радимо такі питання вирішувати разом із фахівцями, які будуть розглядати вашу ситуацію комплексно по всіх напрямках, а саме – зміна громадянства, законодавчі та податкові нюанси нової країни, чи підійде бізнес-клімат обраної юрисдикції конкретно під ваш бізнес, тощо. Якщо ви бажаєте дізнатися більше про це, зв’яжіться з нами за адресою: info@offshore-pro.info.
Якщо ж відповідати на питання щодо обкладання податком на прибуток, хочемо звернути увагу на те, що все індивідуально. Наприклад, є певна компанія на Кіпрі, якою володіє резидент України. Припустимо, фірма не розподіляє дивіденди, а гроші залишаються на Кіпрі, тож резиденту, тобто громадянину України доведеться сплатити податок у будь-якому випадку.
Або є компанія, яка знаходиться в Естонії й не розподіляє прибуток, або знаходиться в офшорній зоні, наприклад, Беліз, Сейшели, БВО і при цьому не має договору про уникнення подвійного оподаткування з Україною, в такому випадку є ризик додаткового нарахування ПДФО в Україні у розмірі 18%.
Також, зверніть увагу на те, що існують умови, за яких податок з КІК не потрібно сплачувати, наприклад:
Як бачите, кожна розглянута нами ситуація відрізняється, тому перш ніж ви вирішите почати щось робити зі своєю компанією, радимо вам скористатися нашою безкоштовною консультацією: info@offshore-pro.info, адже ми допоможемо підібрати для вас індивідуальне рішення в рамках чинного законодавства.
Норма Закону 1210 дозволяє без податкових наслідків позбутися від іноземної компанії. Але не варто думати про те, що інформація про володіння КІК залишиться непоміченою. Також, багато хто вважає що метод ліквідації КІК це свого роду амністія, однак, це хибна думка. Якщо іноземна компанія вела діяльність у 2019 році й розраховувалася з її власником громадянином України, йому доведеться сплатити податок з такого прибутку вже у 2020 році.
А ось експерти стверджують, що податкова амністія може стати тією чарівною пігулкою для бізнесу, який бажає позбутися від КІК. Однак, і тут є ризик виявлення податкового порушення. Така ситуація може призвести до однозначного негативу з боку іноземних банків стосовно кінцевого бенефіціара КІК. У будь-якому випадку, ліквідація такої фірми повинна виконуватися з урахуванням всіх законодавчих вимог і мати зрозумілу звітність і документацію.
Питання про вартість фінансової та бухгалтерської звітності, мабуть, один з найбільш проблемних. Добре, якщо ваша компанія зареєстрована на Кіпрі. В такому випадку вартість звітності для КІК буде розраховуватися виходячи з вартості таких послуг на Кіпрі. Але якщо компанія зареєстрована в офшорі, тут можуть виникнути проблеми.
Проблема виникне в тому, що на сьогодні не всі офшори формують фінансову та бухгалтерську звітність. Багато експертів стверджують, що вартість звітності для КІК складатиме від $ 10,000 + послуги аудиторів, які підтвердять таку звітність. У будь-якому випадку, кінцева вартість такої послуги буде залежати від складності структури бізнесу.
Враховуйте і те, що здача звітності по КІК в Україні є обов’язковою частиною декларації. І якщо з якоїсь причини звітність не була вчасно здана або вона взагалі відсутня, то в такому випадку нормою закону передбачено штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів.
Що стосується розбіжності річного звіту з календарним роком, необхідно буде підготувати звіт за попередній рік.
Для того, щоб надати однозначну відповідь на це питання, варто відповісти на кілька інших дуже важливих запитань:
Компанія Offshore Pro Group готова допомогти вам і вашому бізнесу. Не витрачайте свій час, зв’яжіться з нами за адресою: info@offshore-pro.info для запису на безкоштовну консультацію і ми почнемо вже сьогодні розробляти грамотну стратегію з урахуванням всіх податків й законодавчих норм.
Норма закону передбачає здачу першої звітності вже у 2021 році, проте, багато експертів зараз схиляються до того, що дата початку дії закону про КІК може бути перенесена і на 2022 рік. У будь-якому випадку, ми радимо вже зараз звертатися до професіоналів щодо розв’язання питань зі своїм бізнесом.
Наявність КІКа передбачає обов’язкову:здачу звітності про КІК
повідомляти про придбання, відчуження, ліквідацію іноземної компанії, за винятком публічної компанії
Звітність про КІК в обов’язковому порядку повинна надаватися разом з:фінансовою звітністю
податковою декларацією про майновий стан і доходи для фізичних осіб, а для юридичних осіб з податковою декларацією про податок на прибуток.
В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…
В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…
У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…
У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…
З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…
Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…