Щоб уникнути потрапляння або бути виключеним з “чорного” списку країн, які не співпрацюють у сфері боротьби з ухиленням від сплати податків та відмиванням грошей, отриманих злочинним шляхом, більшість офшорних країн прийняли рекомендації Організації Економічного Співробітництва та Розвитку (ОЕСР). Ми маємо на увазі такі країни, як Беліз, Кайманові острови, Бермудські острови, Британські Віргінські острови, Сейшели, Маршаллові острови, Панама, тощо. У цій статті, пропонуємо обґрунтувати доцільність наявності економічної присутності для офшорної компанії.
Substance – це економічна або фактична присутність офшорної компанії в країні, де вона зареєстрована. Він передбачає наявність офісу, співробітників та ведення справ з країною, де така компанія безпосередньо знаходиться.
Сабстенс потрібен для того, щоб в певній країні своєчасно та в повному обсязі сплачувалися податки, відповідно до міжнародного принципу сплати податків за територіальною ознакою. Тобто, якщо ви не ведете свій основний бізнес в офшорній юрисдикції, то зобов’язані сплачувати податки там, де ви фактично ведете свою діяльність.
В епоху глобального інтернету та розвитку платіжних технологій, заснованих на блокчейнові, це виглядає пережитком старовини. Проте, ОЕСР не бачить іншого варіанту щодо повернення податків бізнесу у країни з високим податковим навантаженням.
Цікаво, що такий підхід навряд чи призведе до бажаного результату, тому що в великих розвинених країнах достатньо економічних підконтрольних місць, де надаються значні податкові пільги. Взяти хоча б штати Делавер, Вайомінг або Неваду в США або Ірландію, Мальту або Нормандські острови в Євросоюзі.
Саме тут можна отримати значні податкові пільги для ведення міжнародного бізнесу за напрямком IT-технологій. Тож бюджети великих країн все одно залишаться наповненими високими податками. Також, очікується, що зростання показників по залученню середнього та дрібного бізнесу до онлайн-зони, призведе до перетікання оподатковуваної бази у місця з низьким рівнем оподаткування.
Це підвищить податкову конкуренцію між великими країнами та поступово призведе до загального зниження оподаткування в них, у порівнянні з країнами де присутня економіка закритого типу. Попри це, питання щодо мінімізації дотримання substance у класичних офшорних країнах залишається актуальним для інвесторів, які працюють використовуючи саме таку юридичну структуру.
В залежності від країни, вимоги щодо дотримання substance, відрізняються. Наприклад, дехто вимагає підтверджувати економічну присутність шляхом оренди невеликого офісу та наймання одного-двох співробітників. А десь на утвердження substance потрібно управляти всім бізнесом безпосередньо з офшорної юрисдикції та встановлювати сервери для онлайн бізнесу.
Загальним для більшості офшорних країн, залишається те, що не всі види діяльності підпадають під вимогу substance. За рекомендаціями ОЕСР, під основні види діяльності, які обов’язково потрапляють під вимоги substance є наступні:
Якщо офшорна компанія не має відношення до цих видів діяльності, то substance, не застосовується. Однак це не означає, що так буде завжди. До речі, це стосується й питання щодо підвищення податків, адже ні одна офшорна країна не може гарантувати збереження податків для офшорних компаній, відкритих іноземними інвесторами, на тому ж рівні, що зараз діють.
Питання актуальне, але досить складне, тому що впирається у специфіку конкретного бізнесу. Адже, хтось може дозволити собі великі витрати на substance, компенсуючи це коштом клієнтів та власним прибутком, а хтось не може собі це дозволити.
У будь-якому випадку перше, що потрібно зробити – це мати чітке уявлення про те, які вимоги висуваються законодавством до нових офшорів, певного виду бізнесу, що працює в певній офшорній юрисдикції.
У разі, якщо виконання вимог substance буде дорожче або буде дорівнювати отриманим податковим пільгам, то є сенс закриття офшорної компанії або її реєстрації в іншій країні у разі, якщо бренд є важливим для клієнтів або партнерів.
Багато країн дозволяють провести перереєстрацію (редоміциляція) бізнесу, зареєстрованого спочатку в іншій країні. Умови можуть бути різними, але зазвичай це не займає багато часу й коштів. Це дозволяє уникнути великих штрафів, які застосовуються у разі недотримання вимог до substance у певній офшорній юрисдикції.
Штрафи передбачені практично скрізь та починаються від $5’000 і досягають $200’000.
Якщо офшорна юрисдикція не дозволяє зробити редоміциляцію, а вам важливий бренд, то можна спробувати якийсь час нести витрати по утриманню substance. Проте, якщо це не буде економічно вигідним, радимо закрити офшорну компанію та подумати про відкриття нової компанії у країнах де є широкий ринок збуту ваших послуг та можливість залучення інвесторів.
До речі бренд можна буде, запозичити у колишньої офшорної компанії, якщо на новому місці реєстрації бізнесу немає в реєстрі юридичних осіб компаній з таким найменуванням. Альтернативою буде створення абсолютно нового бренду.
Зменшити витрати по substance можна за допомогою редоміциляції або за допомогою юридичного супроводу від експертів Offshore Pro Group.
Крім фактичного офісу та найманого персоналу, іноді потрібно ще й ведення бізнесу з країни реєстрації компанії. У разі, якщо це неможливо, залишається тільки один варіант – редоміциляція, тому що гра у хованки з місцевими органами – дорога та неефективна.
Іноземні та європейські банки, намагаються уникати співпраці з офшорними компаніями. Головною причиною є те, що діяльність таких компаній неможливо перевірити. Адже це створює для банківських установ, великі ризики співпраці з бізнесом, пов’язаним з відмиванням грошей або ухиленням від сплати податків.
Останнім часом, закордонні банки посилили контроль та вимоги при відкритті корпоративних рахунків на офшорні компанії. Багато банків, відмовляються працювати з компаніями, які не мають економічної присутності (substance) в країні ведення бізнесу.
Тож не дотримуючись вимог щодо substance, офшорна компанія, втрачає гідне банківське обслуговування та можливість відкрити рахунок в надійному іноземному банку.
Бажаєте розробити індивідуальну стратегію щодо підтвердження економічної присутності (substance) та здійснити підбір іноземного банківського рахунку для компанії? Заплануйте безкоштовну консультацію.
В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…
В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…
У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…
У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…
З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…
Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…