Реєстрація офшорної компанії на Карибах – це зручний інструмент для зменшення податкових зобов’язань, збереження зароблених коштів та захисту від фіскальних органів у своїй державі. Проте останнім часом українські юристи стали висловлювати свої сумніви щодо подальшої життєздатності цього податкового інструменту.
Річ у тому, що у західних країнах вже давно зберігається позиція рішучої боротьби щодо виведення зароблених коштів в межах офшорної юрисдикції та уникнення оподаткування, адже в результаті цього бюджети таких країн змушені недоотримувати значних сум. Тож, сьогодні пропонуємо дізнатися про те, що саме спонукає українських бізнесменів терміново відмовлятися від своїх іноземних підприємств та чи варто взагалі це робити.
Сучасні офшори в умовах жорсткої конкуренції взяли на озброєння нові пріоритети, щоб привернути до себе увагу світового бізнесу. Зараз всі операції щодо реєстрації компаній відбуваються виключно в дистанційному режимі, до того ж спростилася й перевірка документів, адже їх можна тепер подати в електронному вигляді, також були зменшені терміни відповідей.
Їх політика стала більш гнучкою та лояльною щодо потенційних клієнтів, а головне – до вимог світової спільноти щодо прозорості. Вони змогли юридично дотримати правильний баланс та заявити про свою готовність співпрацювати зі світовими системами з обміну інформацією, та максимально при цьому зберегти конфіденційність своїх вигодонабувачів.
Саме цей період розвитку офшорного бізнесу можна назвати його ренесансом. До того ж багатьом юрисдикцій вдалося вийти з чорних списків й поліпшити взаємодію з європейськими банками. Сьогодні багато банківських закладів та платіжних систем, відкривають рахунки для компаній, які мають Substance.
Тож, активним бізнесменам й, особливо, стартапам, для яких цілодобовий доступ до фінансових інструментів – пріоритет №1, більше не потрібно хвилюватися за технічні проблеми.
Ми розуміємо, що така відкритість офшорів може збентежити вас, проте, грамотний вибір юрисдикції за допомогою професіоналів допоможе вирішити багато ваших проблем щодо диверсифікації та збереження прибутку. Тож наші фахівці з радістю поділяться з вами надійними та правильними порадами щодо вибору свого офшору.
На хвилі боротьби з офшорами вже були укладені кілька міжнародних угод, наприклад BEPS (проти розмиття податкової бази) та CRS MCAA (договір про обмін інформацією).
Тож з огляду на західні орієнтири Україні не залишається нічого іншого, як вже розпочинати роботу над подібними законодавчими нормами й у себе в державі. Тому держава розробила податкові зміни для контрольованих іноземних компаній або КІК (Закон 1210), які почнуть діяти з 01.01.2021 року. Основні зміни цього закону щодо КІК полягають в наступному:
Також, з’являться нові вимоги до фінансової звітності та звітності по діяльності КІК. На думку авторів податкових змін, всі ці зміни та аудит, може змусити бізнесменів відмовитися від використовування іноземної корпорації, як інструментом для диверсифікації активів.
Під КІК маються на увазі іноземні юридичні особи, в тому числі трасти та фонди, різні партнерства тощо., якими громадянин України управляє. В такому випадку контролем такої компанії буде вважатися володіння:
Також, в перші два роки дії нових правил передбачена пільга, яка дозволяє володіти спільною часткою у розмірі 25%, замість 10%.
При реєстрації офшорної компанії бізнесмени найчастіше вдаються до номінальних директорів, щоб уникнути розголосу інформації на батьківщині. Це дуже зручно, адже з такими особами заздалегідь підписується лист про відмову від директорства з відкритою датою.
Бенефіціари в таких випадках залишаються в цілковитій безпеці. Зміни, які будуть вноситься до Податкового кодексу України передбачають такі випадки, і власником частки особа вважається не тільки, коли юридично має на неї право власності, але й коли є номінали, які діють в інтересах фактичного власника.
Проте остаточне визначення іноземної компанії як КІК залишається за податковою.
Зміни Податкового кодексу щодо іноземних компаній стосуються отриманого прибутку компанії, який буде дорівнюватися до доходів фактичних бенефіціарів підприємств, й обкладатися податками в країні їх резидентства, тобто в Україні. Це буде або фізична особа (податок на доходи фізичних осіб) або юридична особа (податок на прибуток з підприємства).
Податком обкладатиметься скоригована частина прибутку, відповідно до розміру пайової участі. Якщо у бенефіціара кілька КІК, то негативний прибуток однієї фірми не буде впливати на позитивні показники прибутку в інший. Складання фінансової звітності для міжнародних підприємств буде обов’язковим.
Бенефіціари повинні будуть надати фінансову звітність щодо діяльності своїх міжнародних корпорацій разом із річною декларацією про майновий стан й доходи. У звітах необхідно буде вказати про всі угоди, що діють з іншими особами та бізнесом з офшорів.
До речі, Україна має договір про уникнення подвійного оподаткування із багатьма країнами. У ньому вказуються правила для визначення місця реєстрації бізнесмена, коли він веде діяльність у двох країнах. З найбільш популярних офшорів в цьому списку є – ОАЕ, Кіпр, Греція, Іспанія тощо.
Зареєстровані офшорні фірми саме в цих юрисдикціях працюють відкрито та легально, сплачуючи податки тільки в країні реєстрації. В інших випадках податківцям потрібно буде спочатку виявити наявність у вас такої фірми, а вже потім надсилати вам запит, чи дійсно компанія ваша та чи потрібно вам сплачувати за неї податки.
Тож, всі ці зміни в податковому законодавстві дуже серйозні й покликані значно збільшити податкові вливання в державний бюджет, а також змусити бізнесменів ще раз відповісти на питання: чи доцільне володіння офшорним міжнародним підприємством й використання його для оптимізації податкового планування.
Проте жодна юрисдикція, яка шанує себе не стане добровільно та так просто ділитися інформацією про своїх бенефіціарів. Більш того, їх права та конфіденційність закріплені тут на законодавчому рівні. Наприклад, у країнах Карибського басейну передбачено значний та реальний тюремний термін за розкриття таких даних.
Тож, що робити власникам міжнародних фірм й тим, хто тільки збирається зареєструвати офшорну компанію? Чи варто побоюватися значного податку на кінець звітного фінансового періоду або штрафів, якими загрожує ігнорування нових правил? Чи буде інформація по КІК розкрита? Адже багато офшорних юрисдикцій не мають договорів про уникнення подвійного оподаткування з Україною та на законодавчому рівні забороняють своїм громадянам розкривати будь-які відомості про бенефіціарів своїх компаній.
Проте, з початком дії нової автоматичної системи CRS, передбачається, що українські податківці зможуть отримати доступ до інформації не тільки про участь в міжнародних юридичних особах, а й детальних відомостях по банківських рахунках. Очікується, що ця система почне працювати вже у 2022 році, але відомості будуть отримані й за 2021 рік.
Деякі українські юристи вважають, що все це спричинить відмирання офшорної індустрії, що бізнес масово почне поєднувати свої активи й відмовлятися від використання міжнародних корпорацій з метою зниження податкового тиску.
Чи є варіанти для законного збереження свого підприємства, особистого захисту та захисту власних активів від цього? Так, є. Ми пропонуємо вам звернути увагу на оформлення другого паспорта. Згідно з новими правилами власник буде піддаватися оподаткуванню в країні свого резидентства. Чому саме такий варіант? Відповідь дуже проста, наприклад, Кариби або Вануату звільняють своїх резидентів від сплати податків на прибуток, отриманий за кордоном.
Сьогодні Карибські юрисдикції проводять обробку документів дуже швидко, тому оформлення паспорту за інвестиції відбудеться без затримок. Тож скільки вартує громадянство за інвестиції?
Найдешевшим варіантом є паспорт Домініки, який можна отримати лише за $ 100 000. Також є привабливі пропозиції для всієї сім”ї. Гренада, Антигуа і Барбуда пропонують річну стипендію на навчання у своїх найпрестижніших ВНЗ для одного члена сім’ї. А ось Сент-Люсія запровадила привабливу знижку в оформленні громадянства для сім”ї (вартість $ 100 000 для одного з членів сім’ї).
Якщо ж ваша діяльність потребує постійних та частих поїздок, проте часу на черги за візою немає, громадянство Сент-Кітс і Невіс – це ваш варіант. Адже саме в цієї держави є договір з багатьма юрисдикціями, який дозволяє вільний перетин кордону.
Крім того, є можливість для отримання громадянства за інвестиції у нерухомість. Така програма офіційно схвалена урядами країн Карибського басейну саме під ці цілі. До того ж, таку інвестицію можливо буде повернути через невеликий проміжок часу, шляхом продажу інвестиційної нерухомості.
Якщо ви бажаєте зробити правильний вибір щодо отримання громадянства за інвестиції, ми пропонуємо вам професійну підтримку. Звертайтеся до нас за допомогою електронної пошти: info@offshore-pro.info щоб отримати консультацію від наших фахівців.
Світова практика з диверсифікації податків показує, що міжнародні фірми залишаються найпривабливішим способом для фінансового управління над власними доходами та їх збереженням. Основні переваги наступні:
Наразі всі процедури максимально спрощені, проте перевірку благонадійності заявників ніхто не скасовує. Щоб зареєструвати офшорну фірму, необхідно надати:
Ми пропонуємо зареєструвати офшорну компанію LLC на Маршаллових островах й відкрити корпоративний рахунок в банку Домініки. Також можна вибрати відкриття офшорної фірми в Белізі. Детальніше про це можна дізнатися за адресою: info@offshore-pro.info.
Вже у 2021 році, всі компанії з іноземним капіталом (КІК), тобто офшорні фірми повинні будуть сплачувати податки з прибутку на території України – резидентства фактичного власника. Також почнуть діяти нові вимоги щодо фінансової звітності. Такі дії з боку держави можуть викликати відмову українських бізнесменів від бажання реєструвати офшорні компанії (КІК) для диверсифікації власних активів.
Якщо офшорну компанію на території України зарахують до КІК, вона має сплатити податок на прибуток в українській юрисдикції за винятком таких випадків:
дохід бенефіціара менше ніж €2 млн на рік
корпорація випустила свої акції у вільний обіг до фондової біржі
у фірми тільки благодійна діяльність, яка не приносить прибутку своїм бенефіціарам
у КІК пасивні доходи займають частку більше ніж 50% в загальному доході
юрисдикція де офшорна компанія зареєстрована має договір, що діє про уникнення подвійного оподаткування з Україною та є обмін податковою інформацією.
Нова автоматична система CRS почне працювати в Україні у 2022 році. Однак відомості будуть зібрані ще й за 2021 рік. За її допомогою українські податківці отримають доступ до інформації про учасників або засновників офшорних компаній та банківських рахунків за кордоном. Це означає, що бізнесу з України неможливо буде приховати свій закордонний офшорний бізнес від податків у себе на батьківщині. Порятунком може стати громадянство за інвестиції, найдоступнішим з яких є другий паспорт Домініки та Сент-Люсії на Карибах – від $100.000.
В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…
В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…
У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…
У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…
З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…
Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…