Протягом довгих років, український бізнес жив за правилами офшорів. Реєстрація офшорних компаній з боку українців, здійснювалася з метою зниження податкового навантаження та розширення особистої присутності за кордоном. Однак, у 2017 році Україна приєдналася до програми плану розширених дій в рамках ОЕСР. Наступним серйозним кроком, було прийняття гучного Закону 1210, більш відомого нам як Закон про КІК, який передбачає повне розкриття корпоративної структури іноземних компаній та сплати податків від отриманого прибутку.
А все почалося у далекому 2013 році, коли після імплементації правил BEPS, було обрано курс на прозорість та деофшоризацію. Спочатку глобальний проєкт по ухиленню сплати податків і виведенню грошей в офшори, діяв в рамках ОЕСР, проте згодом до цієї ініціативи приєдналося ще 100 юрисдикцій по всьому світові. Чи можливо сьогодні українцям зареєструвати офшор без юридичних наслідків? Про це ви дізнаєтеся із цієї статті.
Основний аргумент щодо тотальної деофшоризації з боку української влади, був спрямований на глобальний перегляд та ретельне опрацювання нових положень, які дозволяли б українським підприємцям законно володіти офшорними компаніями та виконувати всі податкові зобов’язання в країні резидентства. Тому незаконна репатріація капіталу за кордон – вважається основним мотивом для влади України, щоб розпочати боротьбу з офшорними схемами.
Відповідно до недавніх досліджень Global Financial Integrity, нелегальне переміщення коштів у період з 2011-2015 років виглядає наступним чином:
Такі маніпуляції сприяли процесу нелегального виведення капіталу з української юрисдикції, що своєю чергою викликало скорочення золотовалютних резервів на $ 23,8 млн. Тому новий законопроєкт щодо офшорних зон і офшорних компаній мав на меті дві основні ознаки:
Найчастіше офшорні юрисдикції використовувалися бізнесом для збільшення конфіденційності. З огляду на цей фактор, ОЕСР та ФАТФ розробили нові керівництва з податковими вимогами до іноземних рахунків (FATCA), яких дотримується й Україна. Щодо українських інвесторів та бізнесменів, ключові порушення податкового та корпоративного законодавства країни полягають у наступних нелегальних діях:
Однак тут є важливий нюанс, українські підприємці мають абсолютне безпрецедентне право на реєстрацію офшорної компанії за умови сплати всіх податкових зобов’язань у країні податкового резидентства. Якщо дуже просто, така особа не використовує вищевказані незаконні способи для організації процесів щодо ухилення від сплати податків.
Українські підприємці мають право законно використовувати діяльність офшорних компаній для:
Процес, що спрямований на деофшоризацію в Україні був запущений ще у 2013 році, після прийняття Закону № 408-VII до положень про контрольовані операції між резидентами та нерезидентами України. Такими операціями визнаються:
Додатково до вищевказаних понять додається особлива умова для визначення контрольованих операцій:
річний дохід платника податків перевищує 50 млн гривень за звітний період, а загальний обсяг операцій з кожним контрагентом перевищує 5 млн гривень
Суми розраховуються тільки після сплати всіх непрямих податків. Відповідно до Закону № 1 701-VII України про визначення кінцевих вигодонабувачів, українські підприємці зобов’язані подавати місцевому реєстратору відомості про бенефіціара при реєстрації нової юридичної особи. Однак на практиці це положення виконується вкрай рідко. При виявленні подібного порушення санкція передбачає штраф у розмірі 300-500 неоподатковуваних мінімумів.
Трохи пізніше, у 2016 році український уряд ініціював розгляд ще двох законів спрямованих на деофшоризацію – № 4380 та № 4381. Тож для дотримання встановленого порядку українським інвесторам потрібно враховувати наступні аспекти:
Сьогодні більша частина законопроєктів вимагає ретельного розгляду та внесення додаткових правок. На даному етапі всім українським бізнесменам та інвесторам, які планують реєстрацію офшорної компанії або володіють підприємством в офшорній зоні, слід враховувати наступні рекомендації:
В іншому випадку підвищується ризик віднесення взаєморозрахунків до ризикових операцій, які припиняються банком до з’ясування деталей.
Приклад: ваша українська компанія регулярно закуповує 15 вагонів вугілля. При замовленні, скажімо, 60 вагонів вугілля, операція буде підпадати під дію посиленого моніторингу та скоріш за все буде позначена як підозріла.
Якщо ви власник офшорної компанії, додатково радимо приділити увагу важливим юридичним аспектам, а саме:
Щоб законно зареєструвати офшорну компанію українському громадянину та розпочати легально здійснювати міжнародну діяльність, радимо скористатися послугами кваліфікованих юристів. Український бізнес потребує офшорних схем, які будуть використовуватися не для ухилення від сплати податків, а для власного захисту та диверсифікації активів.
Наразі на розвиток офшорного бізнесу в Україні безпосередньо сприяють недосконалі урядові ініціативи та неефективність фіскальної політики. Якщо ви бажаєте отримати якісні юридичні послуги з реєстрації офшорної компанії, скористайтеся безкоштовною консультацією від експертів Offshore Pro Group прямо зараз.
В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…
В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…
У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…
У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…
З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…
Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…