Країна, де планується відкриття закордонного рахунку, так само важлива, як і рішення, відносно придбання нерухомості. Ви б не купили будинок і не перевезли свою сім’ю в напівзруйноване приміщення без відповідної вашим потребам інфраструктури. Чи не так? Теж саме стосується і переказу своїх грошей в невідоме місце.
Вибір країни для зберігання та управління власними активами є одним з найбільш важливих бізнес-рішень, яке ви маєте прийняти.
І для того, щоб прийняти правильне рішення, вам потрібно буде зрозуміти, якими характеристики повинна володіти та країна, в якій ви плануєте відкривати свій закордонний рахунок. Крім того, важливо ще й розуміння вашої толерантності до ризику та комфортності послуг, які вас цікавлять. У цьому сенсі, кожна країна, так само як і кожен банк – унікальні.
Майте на увазі, що, обираючи банк, ви повинні шукати те місце, яке буде найкраще відповідати вашим потребам, а не чиїмось ще. Тому, навіть якщо певна юрисдикція не є найкращою для однієї людини, то це зовсім не означає, що вона стане не ідеальною для вас.
Для початку погляньмо на деякі практичні питання. Звичайно, це не єдине, що вам необхідно враховувати при виборі країни для відкриття іноземного рахунку. Але, перш ніж заглиблюватися в деталі, уважно перегляньте відповіді на ці питання, бо саме вони можуть стати відправною точкою в ваших майбутніх рішеннях.
Питання №1: чи пропонують банки певної країни необхідні вам валюти або вони змушують вас здійснювати операції виключно через місцеву валюту?
Наприклад, таке можна зустріти в деяких банках Сінгапуру, Маврикія та в інших країнах. Примус закордонного банку до проведення операцій в місцевій валюті може бути дуже дорогим, а інколи й дратівливим. Це також може уповільнити час на проведення транзакції та в кінцевому підсумку вплинути на ваше ділове й особисте життя.
Питання №2: наскільки країна, де планується відкриття закордонного рахунку є платоспроможною та добре керованою? Чи зможе вона підтримати свою банківську систему, у разі настання фінансової або галузевої кризи?
Це досить важливий фактор, який чомусь не береться до уваги початківцями у міжнародному інвестуванні, які шукають лише надприбуток від інвестицій. Проте, надвисока прибутковість завжди супроводжується підвищеними ризиками. Тому, якщо ви плануєте зберігати свої заощадження або фінансові активи в якійсь певній країні, радимо переконатися, що це відносно безпечно. Ніяка прибутковість не врятує вас від дефолту банківської системи.
У цьому сенсі є два варіанти для розгляду щодо ваших можливостей, щоб з’ясувати, чи у безпеці ваші гроші. Перший – це банк, а другий – юрисдикція.
На початку непогано було б визначити, чи добре капіталізований центральний банк тієї країни, в яку ви збираєтеся перераховувати свої кошти.
Питання №3: чи діє в країні відкриття закордонного рахунку тимчасове законодавство з тих чи інших питань?
Це те, що зараз відбувається в Європейському Союзі й низці інших країн. По суті, в цьому випадку відбувається перекладання ризиків перехідного періоду на плечі банківських вкладників. Це означає, що якщо у вас є гроші в іноземному банку, який збанкрутує, то ви відразу опинитеся у пастці. Це шокує багатьох та створює моральний ризик, до якого потрібно також бути готовими.
Питання №4: чи знаходиться країна відкриття закордонного рахунку в будь-яких чорних або сірих списках міжнародних організацій або окремих великих країн-емітентів твердої валюти?
Банківська справа в юрисдикції, яка знаходиться в списку спостереження, може значно ускладнити переказ або отримання грошових коштів на ваш рахунок, відкритий в цій країні. Це також може привести до додаткової звітності та навіть до закриття рахунків в інших іноземних банках, відкритих вами раніше в інших державах. Навіть якщо в минулому обрана вами країна була в списку спостереження, то все одно будьте обережні. Звичайно, минула присутність у списку спостереження не означає, що ця країна знову повинна туди потрапити. Але, це знову ж таки може бути ознакою основних проблем в банківській сфері та відповідно містити в собі певні ризики.
Питання №5: чи є репутаційний ризик банківської справи в країні, де ви збираєтеся відкрити банківський рахунок?
Пам’ятайте, стереотипи поширюються і на вашу операційну банківську діяльність. Ваші клієнти та партнери будуть дивитися на вас по-різному, в залежності від того, де знаходиться ваш банк. Такі країни, як Беліз, Сейшельські Острови, Каймани та Панама, мають досить негативну репутацію в останні роки. Це особливо актуально для партнерів та клієнтів з розвинених країн. Коли справа доходить до ведення справи вашим бізнесом, то переконайтеся, що юрисдикція, в якій знаходяться ваші рахунки не впливає негативно на вашу діяльність.
Питання № 6: чи дотримується країна, де ви збираєтеся відкрити банківський рахунок міжнародних норм та стандартів? Чи захищає вона себе від ризикованих й сумнівних клієнтів?
Так, банківське регулювання є бюрократичним і дратівливим. Проте, воно виконує функцію із забезпечення законності та прозорості у банківській сфері. Тож, саме це й може допомогти захистити ваші гроші, особливо в менш розвинених фінансових юрисдикціях. Недотримання вимог міжнародного банківського законодавства може залучити в таку країну незаконну діяльність та сумнівних клієнтів з кримінальними або корупційними засобами. Своєю чергою, це приверне увагу міжнародних банківських органів і регуляторів.
Це лише кілька основних питань, які необхідно задати собі при виборі країни для відкриття іноземного рахунку. І ці питання повинні діяти тільки на початковому рівні вашої оцінки та порівняння.
Насправді ви можете виявити, що кращі юрисдикції про які ви думали раніше, не отримують вищих результатів з усіх питань, які ми розглянули вище. Не хвилюйтеся – це нормально, поки ви перебуваєте в процесі пошуку та не прийняли обґрунтованого рішення і не зважили більшість ризиків.
Багато хто вважає Андорру чудовою юрисдикцією для приватного банківського обслуговування. Андорра реально пропонує приватні банківські послуги світового рівня за відносно невелику ціну, в порівнянні з тією ж Швейцарією.
Але ВВП Андорри набагато менше, ніж загальна сума депозитів, які зберігаються в ній.
Це робить цю країну дуже небезпечною для зберігання всіх ваших заощаджень, якщо коли-небудь в ній відбудеться загальногалузева банківська криза.
Інший приклад – Грузія стала популярною банківською юрисдикцією для багатьох цифрових кочівників та підприємців. Проте Грузія ще не підписала жодних угод щодо обміну інформацією в автоматичному режимі. Це може привести до того, що ця країна стане мішенню для міжнародних органів, що регулюють фінансові питання та її віднесуть до їх чорних списків.
Тож в результаті розслідувань або закриття кореспондентських рахунків з банками інших країн, як ми це не раз вже спостерігали в тих країнах, які надходили подібним же чином, в один жахливий день може виявитися, що ваші кошти будуть просто замкнені в одній країні і нікуди не зможуть бути перераховані.
Якщо вам важливіша конфіденційність, то можливо, що це вас не бентежить. В іншому випадку, потрібно пошукати щось більш відповідне до вашої мети.
Репутація Панами сильно постраждала за останні 5 років. Це в основному було пов’язане з панамськими документами, які навіть не зачепили саму Панаму так сильно, як деякі інші країни. Але, в будь-якому випадку, рахунки відкриті в цій країні можуть мати негативну репутацію у великих країнах. Тому будьте уважні до репутаційних ризиків, які можуть зробити ваш закордонний рахунок даремним інструментом.
Проте, Панама й досі має добре керовані банки та сильне банківське регулювання. Вона також пропонує відмінний доступ до операцій в доларах США і високі процентні ставки по депозитах. Фактично, Панама є відмінним банківським варіантом для багатьох підприємців та експатів, які шукають долари за межами США.
Тож як вже зазначалося вище, проблема полягає у тому, що навіть в найкращих юрисдикціях є позитивні та негативні моменти. Зрештою, ідеальної країни для відкриття закордонного банківського рахунку – просто не існує. Проте, може бути ідеальна банківська юрисдикція для вас, з урахуванням ваших уподобань.
Якщо питання захисту та диверсифікації для вас зараз є актуальним, будь ласка, зв’яжіться з нашими експертами: info@offshore-pro.info та скористуйтеся безкоштовною консультацією щодо вибору іноземного банківського рахунку.
В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…
В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…
У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…
У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…
З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…
Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…