Друге громадянство і Паспорт

Громадянство за інвестиції: як українцю отримати другий паспорт

Інвестиційна міграція, як і більшість інших галузей, має дуже високий рівень конкуренції. Тож зараз щоб залучити українців та інших іноземних інвесторів, деякі країни запровадили процес приймання заявок на громадянство за інвестиції в режимі онлайн. І можливо, що незабаром українці будуть змушені конкурувати за місце в черзі з метою отримати другий паспорт віддалено, а все через наслідки пандемії Covid-19 та й не тільки.

Останнім часом серед заможних українців зростає бажання придбати другий паспорт собі й своїм близьким. Такі люди роблять це тому, що їх власні паспорти відкривають занадто мало кордонів та дверей. До того ж, наслідки пандемії Covid-19, як очікується, викличуть ще більший інтерес до подібних документів з боку заможних українців, які шукають міцну основу для ефективного плану «Б».

Отримати паспорт за інвестиції стало ще простіше – дійте!

Є безліч прикладів, коли нове громадянство надавало можливість людям розпочати все заново в іншій країні, де до них ставляться набагато краще, ніж на батьківщині. Ці приклади тривають століттями – від французьких гугенотів 17-го століття, які влаштувалися в Південній Африці, та марили релігійною свободою, до євреїв-європейців, які тікали від Другої світової війни в Південну Америку.

Вони змушені були переїжджати за кордон у пошуках кращого життя. Деякі бажали свободи, деякі просто хотіли спокою, а інші шукали економічні можливості. Проте всі ці тезиси дуже поширені, тож навіть зараз вони не втратили свою актуальність.

І дійсно, сьогодні ситуація нічим не відрізняється від того, що можна було спостерігати, наприклад, в минулому або позаминулому столітті. У всьому світі люди переосмислюють свої пріоритети й розглядають можливість щодо зміни свого місця проживання.

Деякі відчувають панічні настрої на фоні заворушень у своїй державі, інші хочуть уникнути урядових обмежень, обумовлених надзвичайним станом. Треті зараз працюють з дому та більш не бачать причин залишатися в дорогому місті з божевільним податковим тягарем. Четверті бажають позбутися від надмірного контролю з боку влади й отримати більше приватності.

Все це гранично вагомі причини для еміграції – як сьогодні, так і в минулому. Проте, сотні років тому подібний прожект мав великий ризик. Багатьом потенційним емігрантам доводилося подорожувати на кволих суденцях через океан, а по приїзду тіснитися в крихітних квартирах, розташованих в іммігрантських кварталах, що кишать паразитами та безліччю хвороб.

Зараз переїхати за кордон дуже легко, а ще простіше – оформити другий паспорт, не виходячи з дому. Зробити це можна за допомогою подання заявки на громадянство за інвестиції віддалено. Багато країн, які пропонують громадянство за інвестиції, готові приймати заявки в онлайн режимі та не зобов’язують кандидатів відвідувати свою територію особисто.

Якщо подібна можливість вас зацікавила, радимо поквапитися. Пандемія коронавірусу Covid-19 загострила проблеми в економіці. Тож зараз експерти радять задуматися про створення запасного аеродрому на випадок економічних та інших проблем на батьківщині.

Друге громадянство для українця як спосіб застрахуватися від наслідків пандемії

Також додаткової впевненості у своїй правоті, експертам додають «відмінні» новини із самої «успішної» (подвійний сарказм) країни у світі. Мова йде про Зімбабве. До середини 1990-х років зімбабвійська економіка була у вкрай скрутному становищі.

Національний уряд під керівництвом диктатора Роберта Мугабе витратило багато років на конфіскацію приватної власності, а саме – нерухомості, підприємств, фабрик, банківських вкладів, тощо. Тож, не дивно, що це спричинило катастрофічні наслідки для економіки.

Успішні громадяни й талановиті підприємці масово виїжджали із Зімбабве, бо хто ж хотів працювати та жити в таких жахливих умовах? За кілька років всі сектори економіки, починаючи від виробництва харчових продуктів й закінчуючи видобутком корисних копалин, різко впали. Банківський сектор зазнав краху. Рівень безробіття злетів. Податкові надходження вичерпалися.

Отже, Мугабе зробив те, що зробили б багато політиків, що займають подібну посаду: він почав друкувати гроші. Це старий трюк, який застосовують вже упродовж тисячоліть.

Наприклад, монета під назвою «денарій», яку використовували у древньому Римі містила 93,5% срібла на початку 100-х років нашої ери за імператора Траяна. До моменту заняття імператорського трону Авреліаном в наступному столітті ця монета містила лише тільки 5% срібла.

І оскільки денарій ставав все менше і менше «срібним», ціни по всій Римській Імперії, виражені в цій валюті, швидко зростали. Торговці повинні були постійно підвищувати вартість продажу своїх товарів, щоб отримувати ту ж кількість срібла, що і раніше. Тож інфляція стала стрімкою.

Саме це і сталося в Зімбабве. Уряд створив абсурдну кількість грошей «з повітря», щоб «звести кінці з кінцями». Але нові гроші знецінювалися. Центральний банк не створював нове гірничо добувне виробництво і не починав виробляти сільськогосподарську продукцію, щоб відповідними товарами підкріпити грошову масу. Він просто створив купу паперу, який нічого не вартував.

І через те, що трильйони й трильйони нових зімбабвійських доларів поповнювали економіку, яка перебувала в депресії, ціни почали стрімко зростати. До настання міленіуму річний рівень інфляції в Зімбабве досяг колосальних 55%. У наступному році вона перевищила 110%. До 2003 року інфляція складала майже 600% і досягла практично 1300% до 2006 року.

Але уряд продовжував друкувати гроші. До 2008 року рівень інфляції в Зімбабве був настільки екстремальним, що ніхто не міг вже навіть розрахувати його. Пізніше економісти підрахували, що інфляція досягла 800 трильйонів відсотків.

У квітні 2009 року уряд, нарешті, склав білу хустку на економічний ринг. У Міністерстві економічного планування країни оголосили, що долар Зімбабве буде виведений з обігу «тому що ніщо не підтримує його вартість».

Відверто кажучи, подібне відбувається тоді, коли будь-яка країна просто створює нові гроші «з повітря», бо ніщо не може підтримати їх цінність. Тому протягом наступних десяти років в Зімбабве не було власної валюти: люди використовували долари, євро, юані, південноафриканський ранд – будь-яку іншу валюту, яку вони могли дістати.

Туристи, які відвідали Зімбабве в наступні роки, могли побачити місцеві долари хіба що в сувенірних магазинах або у вигляді шпалер в кімнатах орендного житла.

Проте, минулого року, уряд Зімбабве вирішив ще раз спробувати відродити власну валюту і владою країни було введено в обіг новий долар Зімбабве (технічно званий доларом RTGS). І що сталося після цього? Вони знову зіткнулися з гіперінфляцією. Причому самі останні статистичні дані оцінюють річний рівень інфляції в 785%, і наразі зростання триває.

На цей раз, на додаток до друку більшої кількості грошей, уряд ввів суворий контроль над капіталом. Влада тимчасово зупинила роботу фондової біржі та заборонила інвесторам виводити свої гроші з держави і його банків. Вони також закрили більшу частину місцевої фінансової системи кілька днів тому (де домінують мобільні платіжні платформи), щоб запобігти «втечі капіталу».

Отримайте другий паспорт, поки українська влада не пішла за сценарієм африканських колег

Що дійсно примітно, так це те, що майже кожна країна і територія у світі зараз наслідує приклад Зімбабве. В Азії, Латинській Америці, Європі та Північній Америці – Центральні банки практично всюди надрукували трильйони й трильйони грошових одиниць «з повітря» з початку пандемії.

В одних тільки Сполучених Штатах Америки Федеральна резервна система збільшила свій баланс на $3 трильйони з березня. І цей процес тільки починає набирати обертів. Тим часом борг американського федерального уряду збільшився на ту ж суму – приблизно на $3 трильйони також з березня. Додаткові гроші були надруковані нібито для того, щоб врятувати кожну людину в Штатах. $3 трлн просто уявіть собі цю суму.

Багато американців пам’ятають, що наприкінці 1990-х років $1 мільярд все ще вважався дуже великими грошима. Якщо було виявлено, що уряд витратив кілька мільярдів доларів, ця новина одразу ставала топ-новиною для ЗМІ.

Потім протягом наступного десятиліття були теракти 11 вересня, нескінченні війни й глобальна фінансова криза. Раптово влада стала надавати комерційним банкам пакети допомоги на суму в майже трильйон доларів. І це тільки в США. Спочатку це була приголомшлива цифра. Але з часом люди звикли до подібного.

За 2 десятиліття $1 мільярд перетворився з великих грошей в помилку при округленні. І тепер в заголовки ЗМІ потрапляють тільки новини про суми на рівні $1 трильйона. І то не завжди.

Слід зазначити, ця пандемія – втілення мрії політика. У можновладців тепер є «зелене» світло на все. Свобода робити практично що завгодно. Наприклад, створювати необмежену кількість грошей «з повітря» для фінансування будь-якого проєкту, який вони хочуть втілити. 

Універсальний базовий дохід? Потрібно надрукувати гроші. Безкоштовне медичне обслуговування? Потрібно надрукувати гроші. Нові дороги? Потрібно надрукувати гроші.

Цю дію економісти називають «Сучасна грошова теорія» (СДТ). Її ідея полягає в тому, що процвітання створюється надрукованими грошима, а не важкою працею та створенням цінностей. Дивно, що, здавалося б, дуже розумні люди вірять в цю нісенітницю.

Але якщо СДТ була б правдивою, то Зімбабве повинна була вже давно стати країною з найвищим добробутом у світі. Проте, за останні 20 років Зімбабве пішла шляхом друкування нічим не забезпечених грошей два рази. І двічі країна зіткнулася з гіперінфляцією.

Можна було б сподіватися на те, що зімбабвійська влада зробить висновок або, принаймні, на те, що весь інший світ погляне на події в Зімбабве й вирішить ніколи не робити подібного. Проте, це не той випадок. Політики в усьому світі, включаючи США і Європу, прагнуть зробити зі своїх країн аналоги Зімбабве так швидко, як тільки можуть, друкуючи гроші «з повітря».

Гіперінфляція – не єдиний ризик, який можна хеджувати за допомогою другого паспорту

Світ, яким ми його знали до недавнього часу, зник. Для багатьох людей корпоративна робота в режимі з 9 ранку до 5 вечора – це вже стара система. Поки ви це читаєте, вчені й дослідники розробляють керовані штучним інтелектом платформи та інтелектуальні алгоритми, які можуть домінувати в первинних, вторинних та третинних галузях економіки протягом наступних десятиліть.

Ціни на такі товари як нафта й вугілля, які колись були одні з найприбутковіших об’єктів для внесення інвестицій на Землі, тепер так само непередбачувані, як і курс долара в Зімбабве.

Фінансові установи в усьому світі впали та згодом були відновлені за допомогою ще більш хиткого методу. Політична нестабільність і економічна напруженість є великою загрозою для зруйнування стабільності теперішніх держав по всьому світу, включаючи Європу й Північну Америку.

Чи є у вас інструменти, щоб вижити в цьому чудовому новому світі? Як побудувати образ життя, вільний від обмежень на кордонах, в залах засідань, банківських системах та урядових установах? Які секрети потрібно дізнатися, щоб знизити податкові виплати, жити за кордоном та примножувати свій добробут?

Другий паспорт може стати потужним фундаментом для досягнення вашого успіху в будь-якому регіоні планети. Світ – це велике місце, і навіть якщо ви не хочете залишати батьківщину прямо зараз, має сенс вивчити доступні вам варіанти й продумати план «Б».

Впевнені, що вам не хотілося б приймати швидке рішення стосовно, куди відправитися, оперативно збираючи валізи після різкого погіршення ситуації поблизу будинку. Почніть з розгляду одного простого варіанту. Мова йде про легальне друге громадянство в іншій країні. Навіть зараз, коли існують обмеження на поїздки по всьому світові, країни, як і раніше дозволяють громадянам в’їжджати на свою територію.

Друге громадянство надає вам значне розширення можливостей для проживання, роботи та інвестицій за кордоном. А наявність декількох громадянств забезпечує ще найвищий рівень захисту. Ви навіть зможете передати своє громадянство дітям і представникам майбутніх поколінь своєї родини.

Ми часто говоримо про основні способи отримання другого громадянства: генеалогічне древо, тривале проживання за кордоном з метою на натуралізацію, шлюб, усиновлення або служба в армії, а також інвестиції.

По-перше, ви повинні перевірити свій родовід. Квиток у майбутнє у вигляді предка-іноземця забезпечує найпростіший та найдешевший спосіб отримання другого громадянства. Це можливо, якщо ви зможете довести, що ваші предки прибули з таких місць, як Італія, Ірландія і близько десятка інших країн.

Ви також можете отримати другий паспорт, ставши легальним резидентом іноземної держави, а потім в кінцевому підсумку пройти процес натуралізації. Наприклад, Португалія пропонує золоту візу для пенсіонерів та працівників в обмін на інвестиції в розмірі декількох сотень тисяч євро.

І через п’ять років ви можете подати заявку на отримання повноцінного португальського паспорта і громадянства. У португальського паспорта є додаткова перевага, яка надає можливість вільно жити, працювати й подорожувати в усіх 27 державах-членах ЄС.

Коли справа доходить до громадянства через інвестиції, зверніть увагу на країни Карибського басейну – це найдоступніші варіанти. Економіка карибських держав є залежною від туристичної галузі, яка зараз на жаль припинила роботу, бо коронавірус викликав глобальну проблему на численні обмеження на пересування.

Тож зараз, країни Карибського басейну знижують ціни на своє інвестиційне громадянство, щоб залучити потенційних економічних громадян. До того ж, Карибські паспорти можна замовити навіть в режимі онлайн, тобто не виходячи з дому.

Одна людина може придбати паспорт Сент-Люсії всього за $100 000, вносячи безоплатну дотацію в місцевий державний фонд. Також можна вкласти $250 000 в придбання пакету безвідсоткових державних облігацій, отримуючи право на вихід з таких інвестицій після закінчення п’ятирічного періоду обов’язкового володіння без втрати паспорта.

Друге громадянство для українця – інструмент з категорії must-have

Наразі існує безліч інструментів, здатних допомогти успішним й завбачливим українцям щодо розширення своїх можливостей та для хеджування ризиків.

Як не втратити свої гроші? Як захистити своє багатство за допомогою офшорних банків і додаткового резидентства? Бажаєте уникнути величезних збитків при інвестиціях в ринки нерухомості та акції? Бажаєте навчитися диверсифікувати свої активи та  мінімізувати локальні ризики?

Чи можливо намагаєтеся триматися якомога далі від політики щодо закордонних віз і інвестиційних обмежень, але вже усвідомлюєте про необхідність переїзду за кордон на постійне проживання? Як не втратити час у пошуках, найкращого місця для власного переїзду або разом із родиною? Втомилися витрачати величезні суми на послуги охорони здоров’я для себе і своєї сім’ї та поглядаєте на медичний туризм?

Якщо ви дали ствердну відповідь хоча б на один або декілька з поставлених вище питань, зверніться за допомогою до експертів з команди порталу InternationalWealth.info. 

Наші фахівці розкриють вам важливі секрети та проведуть консультацію, використовуючи ресурси великої мережі контактів по всьому світу, які ви також зможете вільно використовувати для реалізації своїх планів вже сьогодні.

Наприклад, якщо ви нічого не знаєте про глобальну диверсифікацію через альтернативне громадянство, то до кінця консультації ви дізнаєтеся стільки ж, скільки й Джейсон Борн! Ні, ви не дізнаєтеся, як отримувати підроблені паспорти, – але будете готові діяти законним чином і отримати альтернативне громадянство, щоб жити комфортно і не турбуватися про прихильності до однієї країни, а також про здоров’я близьких людей і збереження вашого багатства.

Бажаєте отримати експертну консультацію на тему інвестиційної міграції, податкового планування, банкінгу і не тільки? Якщо відповідь ствердна, зверніться до наших досвідчених фахівців, направивши лист на адресу електронної пошти info@offshore-pro.info

Яке громадянство за інвестиції найдешевше?

 Якщо ви є єдиним заявником, то Сент-Люсія або Домініка готові запропонувати вам найдешевший паспорт за ціною, починаючи з $100 000. Якщо хочете отримати громадянство для всієї своєї родини, Антигуа і Барбуда зараз є кращою пропозицією – ціна починається від $150 000 для сім’ї з шести осіб. Найдешевший варіант в ЄС (і кращий паспорт для інвестора у світі в цілому) – це Мальта, проте її громадянство за інвестиції буде коштувати як мінімум €880 000.

Як і де швидко отримати громадянство через інвестиції?

Сент-Кітс і Невіс запровадила свою програму «громадянство за інвестиції» ще в 80-і роки минулого століття, і ця схема все ще діє, а також активно вдосконалюється. Щоб збільшити її привабливість, влади карибської країни вже кілька років пропонують прискорену процедуру оформлення економічного громадянства за доплату. Весь процес займе десь близько півтора-двох місяців. На аналогічні терміни можна розраховувати, при оформленні громадянства Вануату за інвестиції.

Як Covid-19 вплинув на програми інвестиційного громадянства?

 Найважливіше, що вам потрібно знати, – це те, що подати заявку на участь у програмі «громадянство через інвестиції» в Карибському басейні зараз можна віддалено, навіть не виходячи з дому. Відповідні поправки в процедури з обробки заявок карибські держави ввели, щоб не втратити інвесторів під час локдауна. Крім того, багато країн пішли на зниження цін і ввели обмежені за часом пропозиції. Наприклад, громадянство Сент-Люсії за інвестиції в облігації до кінця 2020 року вартують від $250 000 (звичайна ціна – півмільйона доларів США).

IntwealthUkraine

Recent Posts

Як зареєструвати компанію на Невісі – Nevis IBC, Nevis LLC

В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…

4 роки ago

Як уникнути закриття іноземного банківського рахунку?

В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…

4 роки ago

В якій країні простіше дистанційно відкрити рахунок громадянину України?

У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…

4 роки ago

Робота з європейськими банками 2021: чи є перспективи для українських компаній?

У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…

4 роки ago

Відкриття рахунку для бізнесу у сфері криптовалют, Forex та інших high-risk напрямків

З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…

4 роки ago

Чи може громадянин України відкрити рахунок у закордонному банку?

Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…

4 роки ago