Іноземні банківські рахунки

Чого слід очікувати власникам закордонних банківських рахунків у 2021 році?

Починаючи з 2019 року українцям стало набагато легше відкривати рахунки в іноземних та європейських банківських установах. НБУ скасував обов’язкову вимогу здійснювати це на підставі спеціальної індивідуальної валютної ліцензії. Їй на зміну прийшла система е-лімітів, яка й поклала кінець паперовій бюрократії. Чому українці відкривають рахунки за кордоном? Перед якими труднощами найчастіше постають? та Чого слід очікувати власникам іноземних банківських рахунків у 2021 році?

Навіщо відкривати рахунок в іноземному банку?

До 2008 року думка щодо відкриття рахунку за кордоном для особистих або бізнес цілей, здавалася далекою або примарною. Але після падіння банківської системи та закриття низки великих банківських установ, українців зацікавили умови іноземних банків, більшою мірою європейських.

Бажання зберігати заощадження за кордоном, виникло перш за все, високим розміром відшкодування за вкладами та суворим дотриманням банківської таємниці. З основних причин відкриття та переказу грошей на закордонні рахунки відзначимо:

  • реєстрацію, покупку бізнесу за кордоном
  • переїзд за кордон
  • навчання дітей в європейських навчальних закладах
  • працевлаштування за кордоном
  • збільшення страхової суми за депозитними вкладами
  • бажання захистити бізнес, особисті активи від різних видів ризиків
  • співробітництво із європейськими та американськими партнерами, постачальниками

Якщо порівнювати 2019 та 2020 роки, то в останньому кількість  валютних переказів в країну збільшилася на $ 0,7 млрд та склала $ 3,4 млрд за рік.

Щорічно кількість закордонних банківських рахунків збільшується. Згідно з даними НБУ українці найчастіше використовують рахунки для переказу грошей, отримання гонорарів, зберігання коштів на депозитних рахунках та інвестування у цінні папери.

Чи можна українцям інвестувати гроші за кордон?

Гіперінфляція, недовіра до влади, різка девальвація, періодичні банківські кризи – все це популяризує інвестиції за кордон. Переказ гривні в іноземну валюту, обумовлений ще й тим, що українці більш довіряють долару, євро, швейцарському франку, англійському фунту, ніж гривні.

Українцям дозволено інвестувати за кордон, вкладати гроші в іноземні банки та купувати іноземні цінні папери. Закон “Про валюту та валютні операції”, гарантує недопущення неправомірного та необґрунтованого втручання держави у валютні операції таких осіб. 

Також кошти із закордонних банківських рахунків можуть бути використані для подальшого реінвестування та торгівлі фінансовими інструментами на іноземних біржах.

Які проблеми виникають при обслуговуванні іноземних банківських рахунків?

Основною проблемою при обслуговуванні іноземних рахунків – є його блокування. Найчастіше блокування рахунків виникає через відсутність документів, що підтверджують мету та легальність транзакції – контракти, угоди, інвойси, тощо.

Підбір рахунку за кордоном разом з експертом, допоможе уникнути ускладнень та проблем у спілкуванні з іноземними банками та платіжними системами.

Для виключення блокування закордонних рахунків, радимо своєчасно відповідати на запити співробітників банку та бути готовими надати документи, що підтверджують законність та доцільність валютних транзакцій.

Чи необхідно повідомляти податкову про відкриття закордонного рахунку?

Фізичним особам, які є громадянами України, не потрібно повідомляти податкову інспекцію про відкриття валютних рахунків в іноземних банках. Однак такий обов’язок виникає в осіб, які зобов’язані подавати електронні декларації про доходи – чиновники та політики.

CRS в Україні докорінно змінить всю ситуацію

Ми вже неодноразово розповідали про те, що CRS або обмін фінансовою інформацією, спрямований на запобігання ухиленню від сплати податків. Тож фінансові установи кожної країни, що використовують CRS, збирають дані щодо своїх клієнтів – іноземних податкових резидентів (фізичних та юридичних осіб) і щорічно передають зібрану інформацію у свої податкові органи.

Останні, своєю чергою, передають зібрані дані до податкових органів країн-партнерів. Після обробки отриманої інформації платникам податків можуть бути нараховані додаткові податкові зобов’язання та штрафні санкції у зв’язку з порушенням правил декларування доходів.

В Україні CRS поки ще не діє, його введення двічі переносили. Проте Україна зацікавлена в обміні інформацією з CRS оскільки, кількість країн, які взаємно обмінюються інформацією згідно з стандартом CRS, багато. А це дозволяє владі ефективно використовувати нові правила оподаткування по КІК, що затверджені законопроєктом 1210.

Чого слід очікувати власникам закордонних банківських рахунків у 2021 році?

Спрощення правил валютного контролю – величезний плюс, проте не варто забувати про те, що автоматичний обмін інформацією буде й надалі активно набирати обертів у світі. Попри те, що Україна знову перенесла введення обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS на невизначений термін, останні рішення законодавчого органу потроху наблизили нас усіх до цього моменту.

Затримка приєднання України до автоматичного обміну фінансовою інформацією з CRS дає можливість платникам податків подумати над своїм майбутнім та вжити всіх необхідних заходів.

Що стосується відкриття іноземних рахунків у 2021 році, українцям варто очікувати ще більшого посилення комплаєнс-процедур з боку іноземних банків. Багато процесів будуть змінюватися та переходити в цифровий формат.

Очікується, що співпраця між учасниками ринку буде зростати по всьому ланцюжку – від процедури KYC до перевірки санкцій, PEP та перевірки репутації в ЗМІ, моніторингу транзакцій, аналізу корпоративної структури, вивчення історії створення бізнесу, зародження ділових відносин з партнерами, і, можливо, багато чого іншого!

Тому важливим критерієм в ухваленні рішення про відкриття рахунку за кордоном, є детальний аналіз майбутніх транзакцій та підбір банку в “прозорих” та надійних юрисдикціях. 

Бажаєте швидко та без ризиків відкрити рахунок в іноземному банку? Скористайтеся послугою банківський Pre approval або зв’яжіться з експертами Offshore Pro Group за адресою: info@offshore-pro.info

IntwealthUkraine

Recent Posts

Як зареєструвати компанію на Невісі – Nevis IBC, Nevis LLC

В статті представлена інструкція з реєстрації компанії на Невісі та відкриття банківського рахунку у банку…

4 роки ago

Як уникнути закриття іноземного банківського рахунку?

В цій статті прописані основні причини закриття рахунків в іноземних банках, а також представлені рекомендації…

4 роки ago

В якій країні простіше дистанційно відкрити рахунок громадянину України?

У статті представлено перелік офшорних та європейських юрисдикцій, в яких українцям найпростіше виконати відкриття особового…

4 роки ago

Робота з європейськими банками 2021: чи є перспективи для українських компаній?

У статті описані умови роботи європейських банків з нерезидентами, а також проблеми та перспективи співробітництва…

4 роки ago

Відкриття рахунку для бізнесу у сфері криптовалют, Forex та інших high-risk напрямків

З якими проблемами стикаються компанії в криптовалютній сфері, форекс та інших високоризикованих напрямків бізнесу при…

4 роки ago

Чи може громадянин України відкрити рахунок у закордонному банку?

Як українцю відкрити рахунок в європейському або офшорному банку, який тип іноземного банківського рахунку слід…

4 роки ago